Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği, bir gelin için en önemli detaylardan biridir. Ve düğün hazırlığı içerisinde en çok özen gerektiren konular arasında yer alır. Gelin çiçeğini düğününüzü hangi mevsimde yapmayı planlıyorsanız ona göre tasarlamalısınız. Eğer taze çiçeklerden oluşan bir gelin çiçeği hayal ediyorsanız hangi mevsimde hangi çiçek türlerine ulaşabileceğiniz konusunda sıkı bir araştırma yapmalısınız. Gelelim en trend gelin çiçeği modellerine.

Gelin çiçekleri arasında en popüler olanı hiç kuşkusuz beyaz güllerden oluşan buketler. Beyaz gül masumiyeti ve gelini çağrıştırdığı için düğünlerde en sık tercih edilen çiçek türleri arasında yer alır. Beyaz gelinliğinizle harika bir uyum sağlayacak beyaz gül buketi, şık bir görünüm oluşturabilir

2017 Gelin Çiçeği Trendleri

Son dönemin en popüler gelin çiçekleri arasında laleler yer alıyor. Siz de farklı ama şık bir seçim yapmak istiyorsanız gelin buketinizde beyaz lale kullanabilirsiniz. Daha renkli bir seçim için farklı lale renklerini bir arada kullanarak harika bir gelin çiçeğine ulaşabilirsiniz.

Kır düğünü için bir gelin çiçeği arıyorsanız kesinlikle seçeceğiniz çiçeklerin renkleri, mor, bordo, yeşil gibi renklerden oluşmalı. Bu renkler bir araya geldiğinde oldukça bohem bir görünüm yaratarak kır düğününü havasını çok iyi bir şekilde yansıtır. Elbette kır düğünü için kır çiçeklerinden oluşan bir buket hazırlatmanıza fayda var. Son dönemin trendleri arasında papatya buketi de yer alıyor. Doğallığın ve saflığın göstergesi olan papatya, eğer minimal tarzda bir düğün planladıysanız ideal bir seçim olabilir.

Gelin çiçeğinizi planlarken, düğün mekanını süsleyecek çiçekleri de düşünmelisiniz. Mekan süslemeleriyle bir bütün oluşturacak çiçekler seçerek tüm düğününüzü uyumlu hale getirebilirsiniz.

Gelin Buketi

Kırmızı gül de gelin adayları tarafından çokça tercih edilen bir gelin buketidir. Aşkı temsil eden kırmızı gül, düğünlere oldukça yakışan bir çiçek türü olduğundan gelin çiçeğinizi de en güzel şekilde süsleyebilir. Daha iyi bir görünüm için pembe ve beyaz gülleri de araya karıştırarak hoş bir gelin çiçeğine ulaşabilirsiniz.

Gelin çiçeğiniz için seçtiğiniz çiçek türlerinin yanı sıra süslemesi için de dantel, tül, inci, taş gibi süsleyecek farklı detaylar kullanabilirsiniz. Diğer gelin çiçeği modelleri ve trendlerini takip etmek için bu kategorimizi takip edebilirsiniz. Modayı ve trendleri takip ederek gelin çiçeği konusunda doğru seçimi yapmanız için size yardımcı olmaya çalışacağız.