Gelin Çiçeği Modelleri

Pembe Gelin Buketi Modelleri – 2016 Pembe Gelin Çiçeği

tarafından tarihinde yayınlandı.

Pembe gelin buketi, gelin adaylarının en çok tercih ettiği ve düğünlere de en çok yakışan gelin buketi modellerindendir. Genellikle pembe gül ile yapılsa da farklı pembe çiçek çeşitleri ile de yapılan pek çok gelin buketi mevcuttur. Beyaz gelinliğe renk katmak isteyen ve gelin olmanın masum görünüşünüzü pekiştirmek isteyenler için en ideali, pembe gelin buketidir. Çünkü pembe renginin anlamı; masumiyet ve mutluluktur.

Pembe Gelin Buketi Modelleri

pembe gelin çiçeği modeli

Siz de hem görünüm hem de anlam açısından güzel bir seçim yapmak istiyorsanız kesinlikle gelin buketinizi pembe renklerden oluşturmalısınız. İşte sizin için seçtiğim pembe gelin buketi modelleri!

1) Pudra Pembesi Gelin Buketi

pudra pembesi gelin buketi

Birçok farklı pembe tonu kullanılsa da düğünlere en çok yakışanı pudra pembesidir. Gelin buketlerinde birkaç farklı renk ya da farklı çiçek türleri kullanılabilir.

Pembe mor ve yeşil gelin çiçeği modelleri

Pembe gelin buketinde olabilecek diğer renkler ise beyaz, yeşil ve mordur. Aralarda yeşil dallar, beyaz veya mor çiçekler bulunan buketlerin yanı sıra tamamı pembeden oluşan bir çiçek buketi de tercih edebilirsiniz.

2) Pembe, Beyaz ve Kırmızı Güller ile Gelin Buketi

pembe kırmızı gül gelin buketi

En eski gül türlerinden biri olan pembe gül, mutluluğu simgelediği için genellikle gelin buketlerinde kullanılır. Pembe gül aynı zamanda kırmızı gül ile birlikte kullanıldığında birlikte olduğunuz kişiyle çok mutlu olduğunuz anlamına gelir. Eğer pembe gül, beyaz gül ile birlikte kullanılırsa masumiyet ve neşeyi temsil eder.

pembe gül gelin buketi

Bu gelin buketini; balo salonu, tarihi mekan ya da kır düğünü temaları için tercih edebilirsiniz. Eğer gelinliğinizi, ayakkabınızı ve hatta saç ve makyajınızı sade tercih ettiyseniz renk ve hareket katmak için pembe bir gelin buketi kullanabilirsiniz. Pembe buketi tamamlamak için damadın yakasında pembe bir gül bulundurabilir ya da gelin ayakkabınızı pembe tercih edebilirsiniz.

3) Pembe Lale Gelin Buketi Modelleri

pembe lale gelin çiçeği

Pembe bir gelin buketi yaptırmak istiyor ancak pembe gül kullanmak istemiyorsanız da birçok farklı seçeneğe sahipsiniz. Son yıllarda birçok gelin adayı pembe lale ile gelin buketi yaptırmayı tercih ediyor. Pembe lale, anlayışı temsil ettiği için bir evlilik kutlamasına en uygun çiçeklerden biridir.

pembe orkide gelin çiçeği

Pembe lalenin yanı sıra aşkı temsil eden bir çiçek olan pembe orkideyi de harika bir şekilde gelin buketinizde kullanabilirsiniz. Pembe karanfil de pembe bir gelin buketi için kullanabileceğiniz çiçeklerden birisidir.

pembe mor orkide ile gelin buketi modeli

Eğer yumuşak pembeden daha dikkat çekici ve keskin bir renk istiyorsanız, orkidelerinizi yine pembenin bir tonu olan mora kaçan bir renk seçebilirsiniz.Eğer mor renk sevdiğiniz bir renkse mor gelin buketi modelleri önerilerimizi incelemek isteyebilirsiniz. Tercih tamamen sizin istediğinize ve zevkinize kalmış 🙂

Pembe Gelin Çiçekleri ve Modeller

Aşağıdaki pembe gelin çiçeği modellerini mutlaka inceleyin, eminim hepsine bayılacaksınız!

aksesuarlı pembe gelin buketi

parlak pembe tonlarında gelin buketi

pastel pembe tonlarda gelin çiçeği modeli

pembe gelin buketi modeli

pembe tonlarında gelin buket

pembe ve beyaz gelin çiçeği

2016 pembe gelin buketi modelleri


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir