Topuz modelleri

Topuz modelleri kadınların en çok kullandığı saç modelidir. Özellikle düğünlerde ve özel günlerde topuz modelleri çok fazla tercih edilmektedir.

Topuz modellerinin en büyük özelliği modern ve şık bir görünüm yaratmasıdır. Ayrıca alıştıktan sonra topuz yapımı çok kolaydır. Bu kategorimizde birbirinden güzel topuz modellerini inceleyip , kendinize en uygun topuz modelini örnekler arasından seçebilirsiniz.

Topuz modellerini incelerken kolay yapabileceğiniz bir saç modeli seçerseniz günlük yaşamda kullanmanız ve kendi başınıza yapmanız mümkün olacaktır. Topuz modellerinin en önemli özelliği, ince saç tiplerinde harika bir görünüm oluşturmasıdır. Eğer seyrek veya ince saçlara sahipseniz size önerimiz topuz modelleri olacaktır. Daha dolgun ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız topuz modelleri tam size göre!

Topuz modelleri genellikle özel günlerde kullanımıyla bilinse de günlük kullanımda da çok işimize yarar . Özellikle vaktiniz pek yoksa topuz saç çok iyi bir kurtarıcıdır. Saçlarınız düz ise bu topuz için çok avantajlıdır. Düz saçlar ile yapılan topuz modelleri her zaman çok hoş bir görünüm elde etmemizi sağlar. Saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise de dağınık topuz modelleri sizler için en uygunu olacaktır.

Bir kaç küçük toka yardımıyla birbirinden değişik kolay topuz modelleri elde edebilirsiniz. Dağınık topuzlar sizi daha genç ve spor gösterir. Sımsıkı bağlayarak jilet gibi yaptığınız topuzlar ise sizi resmi bir görünüme sokacaktır. Saçımıza nasıl bir topuz yapacağımıza karar vermeden önce kıyafetimize dikkat etmeliyiz. Kıyafetinizin kombini topuzunuzla uyum sağlamalıdır . Şık bir abiye giyecekseniz topuzunuz da kıyafetinize uyumlu ve keskin olmalıdır. Göğüs dekoltesi olan bir kıyafet tercih edecekseniz dağınık bir topuz yapmamalısınız , bu kıyafetinizi gölgeleyebilir. Eğer kıyafetiniz abiye değil ise dağınık topuz modelleri spor giyiminize ayrıca bir şıklık katacaktır.

Kısa saçlı bayanlar üzülmesin, kısa saç uzunluğuna uygun bir çok topuz modelleri stili var. Ancak uzun saçlar için kat kat daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Eğer kısa saçlara sahipseniz, düşük topuz modeli kullanabilirsiniz. Bu stil, Benim en beğendiğim topuz modelleri arasındadır. Eğer ince telli saçlarınız varsa , bunu avantaja çevirmenin en iyi yolu da düşük topuz modelidir. Çünkü ince ve kırılmış saçlar bu model ile daha doğal ve sevimli bir görünüm yaratır. Paylaştığımız modelleri ve fikirleri incelediğinizde ne demek istediğimi tam olarak anlayacaksınız. Uzun saçlara sahip bayanlara ise hiç bir şey söylemeye gerek yok. Herhangi topuz modellerini istedikleri gibi ve rahatça uygulayabilirler.

Özellikle düğün ve özel davetlerde tercih edilen bir saç modeli olsa da, günlük yaşamınızda kullanamazsınız diye bir kural yok. Eğer günlük kullanım olarak tercih etme imkanınız olursa , ne kadar hızlı sürede hazırlandığınıza siz bile inanamayacaksınız. Sadece bu modele biraz daha alışmanız ve nasıl yapılacağı konusunda tecrübelenmeniz gerekmektedir. Hızlı ve kolay yapılışı sizi aldatmasın. Kolay ve hızlı yapılıyor diye kötü veya baştan savma bir görünüm oluşturacağı anlamına gelmiyor. Bunu kafanızdan çıkarın. Bu model size kolay ve hızlı yapılışının yanında hoş, estetik, kadınsı ve modern bir görünüm de vaad ediyor. Sanıyorum ki işte tam da  bu yüzden bayanların en çok aradığı ve uygulamak istediği saç modellerinden birisi olarak bu sezonu kapatıyor. Ancak ben topuz modellerinin sezonluk olduğunu düşünmüyorum. 5 yıl sonra da aynı şekilde popülerliğini kesinlikle koruyacaktır. Çünkü yüzyıllardır bayanların kullandığı bir saç modelidir.

Helen tarzı bir topuz yapmak isterseniz örgüler imdadınıza yetişecektir. Bu topuz modelleri dönem kıyafetleri ile çok yakışır ve her tür yüz tipine uyum sağlar.Ayrıca sizi oldukça genç gösterir. Saçlarınız dalgalıysa önden bırakacağınız bir kaç perçem topuzunuza hareket katacaktır. Doğum günlerinde , işe giderken veya arkadaşlarla buluşurken kolayca ve hızlıca yapabileceğiniz topuzlardan biridir örgülü topuz modelleri. Bir kaç denemeyle çok kolay şekilde yapıp alışabileceğiniz bu tarz topuzları denemenizi tavsiye ediyorum.

Bu kategorimiz bayan kullanıcılar tarafından o kadar çok takip ediliyor ki ; günlük olarak yeni yeni fikirler ve topuz modelleri ile ilgil kolay ipuçları vermeye karar verdik. Belki biraz daha fazla yorulacağız ancak size harika saç modelleri ve fikirleri sunmaya devam edeceğiz. Daha fazla zaman kaybetmeden , bu saç stili ile ilgili yazdığımız konulara ve fotoğraflara göz atmalısınız. Yazdığımız konulara yukarıdan ulaşabilirsiniz.