Topuz modelleri

Yarım Topuz Nasıl Yapılır? Yarım Topuz Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

İlkbahar ve yaz saç trendleri arasında en popüler olan yarım topuz, pratik bir saç modeli oluşuyla birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Ünlülerden, moda takipçilerine kadar birçok kişi stillerini yarım topuz ile noktalayarak cool bir görünüm yaratıyor. Pratik saç modelleri yapmayı seven ve kısıtlı zamanda hoş bir saç modeli yapmak isteyenler için yarım topuz modeli oldukça ideal. Kırmızı halıda bile kendine yer bulan bu harika saç modelini Jennifer Lopez’den, Margot Robbie’ye kadar birçok kadın tercih ediyor.

Margot Robbie yarım topuz

Bu saç modelini hem dalgalı hem de düz saçlarla yapmak mümkün. Ancak doğal bir görünüm katmak için doğal dalgalar kazandırmak çok daha iyi bir seçim olabilir. Hem kısa hem orta hem de uzun saçlar için ideal bir model olduğunu bilmekte de fayda var. Bu saç modelini yapmadan önce saçlarınızın doğal dalgaya sahip olması için duştan sonra nemli saçlarınıza deniz tuzu spreyi sıkabilirsiniz. Eğer saçlarınız kuruysa maşa ile geniş dalgalar kazandırıp ellerinizle bu dalgaları açarak doğal görünüm kazandırabilirsiniz. Bu hacimi saçlarınıza kazandırdıktan sonra ise birkaç püf noktasıyla kolayca bir topuz oluşturabilirsiniz.Tarz bir görünüm için topuzu düşük tutmalısınız. Kafanızın taç kısmından biraz daha geri duracak şekilde bir topuz oluşturabilirsiniz. Elbette topuzun düşük mü yoksa tepede mi duracağına yüz şeklinize ve saç tipinize göre karar vermelisiniz. Çünkü topuz modelleri herkesin saç şekline göre değişebilir. Aynı topuz modeli ince telli saçlarda başka kalın telli saçlarda başka bir görünüm yaratabilir.Gelelim yapımı oldukça kolay ve görünümü son derece harika olan yarım topuz saç modelinin yapılışına.

kısa saç için yarım topuz

Yarım Topuz Nasıl Yapılır?

Kendinize en uygun topuzu belirledikten sonra bir lastik bant yardımı ile tuttuğunuz saç tutamını daire yaparak sarıp etrafına bu lastik bandı geçirebilirsiniz. Yarım topuz modellerinde dikkat edeceğiniz en önemli kısım kusursuz bir topuz görünümü değil dağınık ve salaş bir görünüm yaratmak olmalı. Gelişigüzel toplanmış havası verecek bir topuz ile hem tarz hem de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Dilerseniz hem parlak bir görünüm hem de saçın şeklini korumak için hafifçe sprey sıkabilirsiniz.

Yarım Topuz Saç Modelleri

Aşağıdaki yarım topuz saç modelleri arasından beğendiğinizi uygulayabilirsiniz.

modern yarım topuz modeli

ombre saça yarım topuz

orta saç için yarım topuz

örgülü yarım topuz

sarı saç için yarım topuz

tarz yarım topuz

yarım topuz modası

yarım topuz modeli

yarım topuz modelleri

yarım topuz örneği

yarım topuz saç modelleri

2016 yarım topuz


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir