Erkek Saç Modelleri

Moda artık sadece kadınları ilgilendiren bir alan olmaktan tamamen çıkmak üzere. Son yıllarda erkeklerde modadan nasibini aldı. Gerek stil ve giyim olsun, gerek saç modeli olsun erkeklerde artık en az kadınlar kadar bakımlı olmaya başladı. Durum böyle olunca biz de artık erkeklere özel bir alan açarak erkek saç modellerini ve erkek saç kesimlerini paylaşmamız gerektiğine karar verdik. Böylece artık sadece kadınlar için değil trendleri takip ederek erkekler için saç modelleri de paylaşacağız!

Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modellerinin kadınlara göre daha az çeşitlilik göstereceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kadınlar için saç modeli ve saç rengi seçmek ne kadar zor ve yorucu bir iş ise aynı şekilde erkekler için de bu seçimi yapmak en az kadınların ki kadar zor. Tek fark, kadınlar saçlarını kestirdikten veya boyattıktan sonra pişman olup eski saçlarına geri dönmek istediklerinde bu süreç erkeklere göre daha uzun oluyor. Sonuçta erkeklerin bir çoğunun saçı kadınlara oranla çok daha kısa olduğu için eski tarzına ve uzunluğuna kavuşması çok daha hızlı oluyor. Bu konudan erkekler için saç modeli denemek kadınlara göre çok daha kolay olabilir.

Erkekler için saç modelleri seçmenin yanı sıra bir de sakal modeli seçme durumu var. Kullanılan sakal modeli saç modeli ile mutlaka uyumlu ve hoş gözükmeli. Bu hoş ve uyumlu bir görüntü yaratmak için temel kural. Erkek saç modelleri arasında en beğenilen ve artık klasikleşmiş bir stil olan 3 numara saç ve kirli sakal ise kadınların erkeklerde en çok beğendiği modeller arasında. Özellikle seyrek saçlara sahip erkekler 3 numara saç modeli ile hem karizmatik hem de daha sık saçlı gözükebilirler. Bu yüzden seyrek veya ince telli saçlara sahip erkekler için 3 numara saç modeli en ideal modellerden birisidir.

2017 Erkek Saç Kesimleri

Son dönem erkekler arasında en popüler olan erkek saç kesimlerinden birisi saçlarının yan tarafını kısa kestirerek, üst taraflarını uzun bırakmak. Üzerine sakalı da, üstlerin ve yanların orta oranında olacak şekilde bırakmak. 2017 yılının en trend erkek saç modeli bu diyebiliriz. Tabi ki kesimin düzgün ve güzel olmasının dışında doğru kuaförü seçmeniz de büyük önem taşıyor. Siz fark etmeseniz bile ufacık detaylar istediğiniz gibi görünememenize sebep olabilir. Bu yüzden erkeklere önerimiz saç modeli seçtikten sonra bunu uygulayacak berberi çok dikkatli seçmeleri.

Erkek saç modelleri ve erkek saç kesimleri ile ilgili önerilere ulaşabileceğiniz bu bölümde ayrıca sakal modelleri ve erkek saç bakımı ile ilgili önerilerimizi de paylaşacağız. Kafanıza takılan soruları ve model önerilerini bize sormaktan sakın çekinmeyin!