Orta saç modelleri

Orta boy saç modelleri en avantajlı saç modellerinden birisidir. Çünkü orta saç modeli ile bir çok saç modelini ve stilini deneyebilirsiniz. 2018 yılının en popüler saç modellerinden birisi olan orta saç modellerinin her yüz tipine uygun olanı vardır. Ayrıca katmanlı orta saç modellerini de görmenizde fayda var. Son yıllarda stilistlerce bir çok orta boy saç modeli yaratılmış ve varyasyonlar artmıştır. Son 2 yıldır en popüler olan orta boy saç modeli ise asimetrik orta boy saç kesimidir. Ayrıca kahküller ile harika ve şık bir görünüş oluşturur.Eğer uzun saçlarınızdan sıkıldıysanız ve saçınızı kestirmeyi düşünüyorsanız orta boy saç modeli ilk tercihiniz olmalıdır. Saçlarınızı kısa kestirmeyi bile düşünüyorsanız , bunu adım adım , alıştıra alıştıra yapmalısınız. Orta boy saç modelleri en sık kullanılan modellerdendir . Pratikliği ve kolay kullanımı özellikle tercih edilmesinin ilk sebebidir . Peki orta boy saçlarımıza nasıl şekil vermeliyiz ? İşte sorunuzun cevabını bu kategorimizde bulabilirsiniz.

Saçınızın cinsine göre sizlere ufak önerilerde bulunacağım .Öncelikle sert ve şekil almayan kuru saçlardan başlayalım. Bu saç tipi şekil verilmesi en zor saç tipidir diyebiliriz . Benim de maalesef sahip olduğum bu kuru saç tipine en iyi yöntem işe nemlendirmekle başlamaktır. Nemi kaybolan saçlar hiçbir şekle girmezler. Saçınızı kolayca şekillendirmek için piyasada oldukça rağbet gören saç yağları yardımımıza koşabilir. Duş sonrası tam kurutmadığımız nemli saçımıza biraz yağ uygularsak kuruduğunda saçımızın elektriklenme probleminden de kurtulmuş olacağız. Saçları düz ve orta boyda olan bayanlar ise kalın bir maşa yardımıyla saçlarını şekillendirebilir ve yine geniş bir tarakla ardından tarayıp doğal dalgalar elde edebilirler. Sonrasında yarım metre uzaklıktan uygulayacağınız saç spreyi gün boyu dalgalarınızı sabit tutacak ve saçınızın elektriklenmesini önleyecektir.

Orta boy saç modellerinde kesim de çok önemlidir. Profesyonelce kesilmiş orta boy bir saç bazen şekillendirmeye dahi ihtiyaç duymaz. Yüz şeklinize göre yaptıracağınız katlı modeller orta boy saçlar için oldukça idealdir . Çok yuvarlak bir yüzünüz var ise katlı kesimi tavsiye etmem . Çünkü orta boy katlı kesim yüz hatlarınızın iyice yuvarlak görünmesine sebep olur. Yuvarlak yüzlü bayanlar için düz bir kesim daha ideal olacaktır. Kemikli bir yüze sahipseniz bunu avantaja çevirip kısa bir kahkül kestirmekle işe başlayabilirsiniz. Bu elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaracak ve yüz hatlarınızı daha düzgün gösterecektir.

Son yılların vazgeçilmezi olan ve tüm dünya starlarının sıklıkla kullandığı orta boy saç modeli dalgalısından kıvırcığa permalısından dümdüz olana kadar istediğiniz şekilde kullanıma çok uygun bir kesimdir . Uzun ve keçe gibi saçlarınızdan sıkıldıysanız size tavsiyem saçlarınız biraz kısalttırmanız ve orta boyda kullanmanızdır. Bu sizi daha genç gösterecek ve taze bir hava katacaktır. Duştan çıktıktan sonra biraz saç köpüğüyle saçlarımızı hacimlendirip doğal bir su dalgası görüntüsü elde edebilirsiniz .

Belki de istediğiniz saç modelini, orta boy saç modelleri arasından bulacaksınız.Yukarıda orta saç modelleri ile ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.Zaman kaybetmeden hemen inceleyin.Şimdi sizleri ilham verecek orta saç modelleri ile baş başa bırakıyorum