Orta saç modelleri

Vücut tipine göre orta Boy Saç stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yazılarımızda sürekli olarak saç kestirmeden önce  yüz hatlarınız, ten renginiz gibi etkenlere dikkat etmeniz gerektiğini anlattık durduk. Ancak bu 2 etken kadar saç seçiminizi etkileyen bir etken daha vardır ve o da vücut tipiniz. Kısa ya da uzun olmak, zayıf ya da kilolu olmak saç modelini seçerken dikkat edilmesi gereken önemli etkenlerdendir. Peki hangi vücut tipine sahipseniz orta boy saç size yakışır?

Vücut tipine göre saç stilleri

  • Boyunuz kısa ise uzun saçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Sizi sırf saçtan ibaret gösterir ve kısa boyunuzu daha da kısa gösterecektir. Kısa boylu hanımlar kısa ve orta boy saçları tercih ederlerse doğru bir tercih yapmış olurlar.
  • Uzun boyluysanız çok kısa saçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu sizi erkeksi gösterecektir. Ama bu size yakışmaz kestirmeyin ya da erkeksi görünmek kötüdür anlamına gelmiyor. Uzun boylu ve spor yapmayan bayanların genel sorunu hatsız vücutlardır. Hatsız vücuda kestirilen kısa saç çok erkeksi duracaktır. Daha orta boy saçlar ve uzun saçlar uzun boylu kadınlarımızın tercih etmesi gereken saç kesim stilidir.
  • Eğer kilolu bir kadınsanız da uzun saçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Kilolu bayanlarımızın da genelde ortak noktası yüz hatlarının yuvarlak olması ve sevimli bir yüze sahip olmalarıdır. Kısa kesilmiş saç modelleri, sırt hizasında kesilmiş dalgalı orta boy saç modelleri kilolu bayanlarımızın daha çok tercih etmeleri gereken saç kesim modelidir. Kilolu ve kısa boylu hanımlar kesinlikle uzun saç modellerinden uzak durup kısa ve orta saç modellerine yönelmelidirler.

Katlı orta boy saç kesimi

Yukarıda anlattığım etkenlerin yanı sıra saç kesimi tercihimizi yaparken dikkat etmemiz gereken 2 etkeni de unutmadan yeni saç modelinizi belirlemelisiniz.

Orta boy saç modellerinde kuşkusuz en çok tercih edilen ve kadınlara en çok yakışan dalgalı saç tipidir. Yüzünüzü ortaya çıkararak yüz güzelliğinizle ön plana çıkmanıza yardımcı olur ve bu yüzden güzel yüzlü bayanlarımızın daha çok tercih ettigi bir saç modeldir.

Fakat son yıllarda ortaya çıkan bob saç modeli ile lob saç modeli orta boy saç kesimindeki anlayışı güzel ve şirin görünmekten öteye taşıyarak ünlülerin kullandığı ve gerçekten çok güzel görünen bir tarz haline getirdi. Saç kesim stili olarak da çok fazla uğraş gerektirmeyen bu saç modeli günlük hayattaki rahat kullanımıyla da ilgiyi üzerine çekmiş bulunuyor. Dağınık topuz da dahil birçok saç modeline uyum sağlayan ve saçın rengini de ortaya çıkaran bir özelliğe de sahip. Evet bob saç modelleri ve lob saç modelleri sizin hayatınızı kolaylaştıracak saç modelleri olarak 2016’da önemli bir yere sahip olacağa benziyor.

Orta boy saç stilleri

Evet şimdi sıra biraz da saç modelleri paylaşarak seçim yapmanıza yardımcı olmaya!

Dalgalı orta boy saç kesimi
Katlı siyah orta boy saç modeli
İnce telli saçlar için orta boy saç kesimi
Kahküllü orta boy saç kesimi
Şık orta boy saç kesimi
Katlı orta boy saç kesim örneği
Sarı omuz hizası saç modeli
Hoş orta uzunlukta saç kesimi
Orta boy kahküllü katlı sarı saç modeli
Dalgalı orta boy saç model örneği
Orta boyda saç kesim örneği

Omuz hizasında katlı saç kesimi
Dalgalı ve kahküllü saç kesimi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir