Orta saç modelleri

Trend orta boy saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her saç modelinin kendine öz bakımı ve kullanımı vardır. Yüz şeklinize en uygun saç modelini seçseniz bile bu modeli nasıl kullanacağınız önemlidir. Saç modelinizi yüz şekliniz ile birlikte, makyajınız ve kıyafetleriniz tamamlar. Zaman ilerledikçe trend saç modelleri de değişmektedir. Kısa boy saç modelleri, küt saç modelleri, ombre saç modelleri, katlı saç modelleri, gelin saçı modelleri, uzun boy saç modelleri ve orta boy saç kesimleri bu trend modellerden bazılarıdır. Şüphesiz bakımı ve kullanımı en rahat olan model, orta boy saç modelidir.  Aynı zamanda orta boy saç kesimleri daha gür ve sağlıklı durmaktadır. Bu saç modeli ile çoğu ve stili ve rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mid-length olarak da bilinen bu saç modeli ile saçlarınız hem kısa hem uzun olarak bilinir.

Orta Boy Saç Modeline Sahip Kadınlar İçin Öneriler

Kahküllü orta boy saç modelleri

Genellikle uzun yüz hatlarına sahip kadınlar için en uygun saç modelleri orta boy saç modelleridir. Bu saç boyuna sahip kadınlar ombre saçlara kolaylıkla sahip olabilirler. Tabi ombre saç modelini uygulayabilmeniz için saç tonunuzu da iyi bilmeniz gerekir. Ombre ile saçlarınızın doğal halini bozmadan gölge geçişleri ile hoş renklere ve farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ombre modelini orta boy saçlarınıza hem kuaför aracılı ile uygulatabilirsiniz hem de Loreal’in ombre saç modellerinden birini seçerek de evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

Orta saç modelleri aynı zamanda gözlerinize de yumuşaklık kazandırır ve daha yumuşak bir makyaj yapabilirsiniz. Saçlarınıza iri dalgalar ya da su dalgaları kazandırarak da hoş bir çekiciliğe sahip olabilirsiniz çünkü bu saç modelinde iri dalgalar, su dalgaları ve ombre saç renkleri güzel bir hava içinde olmanıza olanak sağlar.

Düz orta boy saç modeli

Orta boy saç modeli aynı zamanda daha feminen bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu görünüme çekicilik katmak için dalgalı ve katlı saç kesimlerini deneyebilirsiniz. Orta boy saçlara sahipseniz ve saçlarınızı farklı uzunluklarda asimetrik kestirmek istiyorsanız, kesinlikle yapın çünkü bu saç kesimi yüzünüzü daha da ön plana çıkaracaktır.

Saçlarınız hangi boyda olursa olsun havadan veya çeşitli nedenlerden yıprandığı zaman kestirmekten çekinmeyin. Çünkü yeni çıkan saçlarınız daha gür ve sağlıklı olacaktır. Özellikle orta boy saçlarda yeniden uzayan saçlar omuzlara dalgalı gelerek çok hoş bir görünüm verecektir.

Klasikten şaşmayan orta boy saçlara sahip kadınlar saçlarını düz bir şekilde kestirmeliler. Bu modeli kestirecek kadınlar için en ideal boy köprücük kemiğinin üstüdür.

Kahküllü orta boy saç stili

Orta boy katlı saç modeline sahip olmak için; saçlarınızı yıkadıktan sonra köpükle şekillendirin ve kurutun. Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip iseniz de kahkül kullanmamaya özen gösterin.

Çerçeve orta boy saç modeline sahip olmak isteyen kadınlar sadece ön taraflarından kat kestirmeliler. Bu sayede kat kestirdiğiniz saçlarınız yüzünüzü çevreleyerek ön plana çıkarır. Genellikle yüz hatları uzun veya geniş kadınlar bu modeli tercih ediyor.

Orta boy saç modelleri ve Orta boy saç kesim önerileri

Kahkülü seviyorsanız ve kahküllü orta boy saç modeline sahip olmak istiyorsanız uç taraflarını küt değil incelterek kestirin. Çok kat kullanmamaya özen gösterin. Bu saç modeli için uzun bir çene ve geniş bir alna sahipseniz, kesinlikle üzerinizde çok güzel duracaktır. Şimdi sıra geldi sizin için özel olarak seçtiğim bu sezonun trend orta boy saç modelleri ve orta boy saç kesim önerileri ile ilgili fotoğraflara göz atmaya!
Dalgalı orta boy saç
Dalgalı kahküllü orta boy saç kesimi

Katlı orta boy saç
Kıvırcık dalgalı orta boy saç modeli
Dalgalı orta boy saç model örneği

Dalgalı ve kahküllü orta boy saç kesim örneği
Katlı ve kahküllü orta boy saç
Katlı sarı saç modeli
Harika katlı orta boy saç kesimi
Orta boy saç modelim
Önden ve arkadan orta boy kahküllü saç
Sarı katlı orta boy saç kesimim
Sarı kahküllü ince orta boy saç
Muhteşem katlı sarı orta uzunlukta saç
Orta uzunlukta katlı saç kesimi


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir