Orta saç modelleri

20 Orta boy saç stilleri ve saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Orta boy saç modelleri benim en kullanışlı diye tabir ettiğim modellerdendir. Bu saç modelini her şekle sokabilir ve hazırlanırken hiç vakit kaybetmezsiniz. Ayrıca bu saç modeli yaşınız kaç olursa olsun sizi kesinlikle olduğunuz yaştan daha genç ve taze gösterir. Saçlarınızda kırıklar varsa uzun ve yıpranmış saçlarınızdan şikayetçisiyseniz kesinlikle orta boy saç modellerimizi denemenizi tavsiye ediyorum. Orta boydaki saçlar daha az  kırılır ve daha az dökülür . Bu durum biz bayanlar için en büyük avantajdır. Ayrıca bu saç tipi pratikliği ve kolay şekil almasıyla da bir hayli gönlünüzü fethedebilir. Orta saç modellerine bir kez alıştınızmı sonrasında saçınızda hiç değişiklik yapmak istemeyebilirsiniz.

Son yıllarda orta boy saçlarda en çok kullanılan kesim stili katsız ve dümdüz kesimlerdir. Bu kesim yüzünüzü ve gözlerinizi ön plana çıkararak size temiz ve şık bir görüntü sağlar. Ayrıca bu tarz bir saç her türlü kombininize uyum sağlayacak ve sizi her gün kuaföre gitme derdinden de kurtaracaktır. Bu yüzden bu saç stilini size şiddetle tavsiye ediyorum. Boşuna başka saç modelleri arayarak zaman kaybetmeye gerek yok. Gerçekten kullanışlı ve şık bir model.

Sarışın katlı orta saç kesimi

Orta boy saçlarda, saçınızın tipi de çok önemlidir gür ve inatçı saçlarınız var ise hafif katlı kesimler size daha uygun olacaktır. Orta boy saçlarınıza takacağınız bandana ve aksesuarlar katlarınızı ön plana çıkarır ve farklı bir şıklık yaratmanızı sağlar. Yine orta boy ve gür saçlarınızı duş aldıktan hemen sonra kurutma öncesi kafanızı öne eğerek biraz köpükle şekillendirerek doğal dalgalar yaratmak da sizin elinizde . Sonrasında isterseniz bandananızla kafanıza kocaman kurdeleler yapabilir , şirin bir görünüm elde edebilirsiniz. Veya orta boy saçlarınızı önden bir kaç perçem ayırarak ense hizasında toplayıp daha romantik bir saç stili de elde edebilirsiniz. Bu saç elbiselerinizle çok uyum sağlayacaktır.

İnce telli orta boy saçlara gelince , bu saçları ne şekle soksanız girerler. Lakin azlığından şikayetçiyseniz kısa bir kahkul kestirmeniz yada sık katlar attırmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu hem stilinize farklı bir hava katar hem de saçınızı bir nebze olsun dolgun gösterir. İnce telli bu saç tipine en çok yakıştırdığım bir diğer şey de kesinlikle günümüzün en popüler saç renkleri bebek mavisi ve açık yeşil  . Biraz cesaretiniz var ve saçlarınız da ince telli ise kesinlikle bu saç renklerini denemenizi tavsiye ediyorum. Bu renkler sizi hem stil sahibi yapar hem de yaşadığınız değişiklik sizlere büyük bir özgüven kazandırır.

Orta boy saç modelleri | Orta boy saç kesimleri

Eğer siz de saçınızda biraz değişiklik istiyorsanız orta boy saç kesimlerini şiddetle denemenizi tavsiye ediyorum. Kullanımının rahatlığını anladıktan sonra eminim bu saç stilinden vazgeçemeyeceksiniz. Şimdi sizleri özenle seçip sizler için hazırladığımız orta boy saç modelleri örneklerimizle baş başa bırakıyorum ve değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diyorum bayanlar.

Orta boy saç kesimi
Dalgalı orta boy saç modeli
Orta boy düz saç modeli
Orta uzunlukta saç kesim modeli
Dalgalı sarı orta boy saç stili
sarı dalgalı orta boy saç model örneği
Koyudan açığa ombreli orta boy saç modeli
Dalgalı ve kahküllü orta boy saç
Orta boy tarz saç kesim örneğiSiyah dalgalı orta boy saç modeli
Orta uzunlukta dalgalı sarı saç kesimi
Ombreli orta boy saç modeli her açıdan
Kahküllü düz orta boy saç kesimi
Orta uzunlukta dalgalı sarı saç kesim örneği
Kahküllü düz uzun bob saç kesimi
Katlı orta boy kumral saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir