Orta saç modelleri

Orta boy saçlar için harika örgü modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Orta uzunlukta saçlar için birbirinden güzel örgü modelleri

Orta uzunlukta saçlar için örgü saç modelleri, kendine özgü stillere sahiptir. Örgü saç modellerini uzun saçlar ile kullanmak orta uzunluktaki saçlara kıyasla daha kolaydır. Uzun saçlarda daha çok alternatife sahip olan örgü saç modelleri kısa ve orta uzunluktaki saçlar için biraz daha kısıtlı bir alana sahiptir. Her zaman söylenildiği gibi asıl önemli olan sizin yaratıcılığınızdır. Dilerseniz burada verilen önerilere kendinizden bir şeyler katarak çok daha yaratıcı ve hoş şeyler üretebilirsiniz ki örgü saç modelleri yaratıcılığa en açık olan modellerdendir. Aynı zamanda gün boyu sizi idare edecek saç modelleri genelde örgü saç modelleridir. Saçınıza herhangi bir ısıl işlem uygulamadan saçınızı olduğu gibi kullanıp güzel bir örgü modeli oluşturabileceğiniz gibi saçlarınızı dağınık bırakmak istediğiniz an klasik bir örgü yaparak da rahatlıkla gününüzü geçirebilirsiniz.

Yandan – Şelale Örgü Saç Modeli
Uzun saçlı kadınlarda sıkça görülen şelale örgü, orta uzunluktaki saçlarda da gayet kullanışlıdır. Hem günlük gezintilerinizde, işlerinizde hem de özel günlerde bohem bir hava içerisinde bu saç modelini kullanabilirsiniz. Orta uzunlukta saçlara sahip kadınlar, saçlarını yandan şelale örgü modeli kullanarak şekillendirdiklerinde saçlarına daha uzun bir görünüm katarlar. Yandan şelale örgü saçınızı olduğundan daha uzun gösterir.
şelale örgü
şelale örgü saç
şelale örgü saç modeli

Atkuyruğu Örgü Saç Modeli
Orta uzunluktaki saçlar için atkuyruğu örgü saç modeli diğer örgü modellerinden biridir. Atkuyruğu örgü saç modeli ile saçlarınız olduğundan daha uzun bir görünüm kazanır. Saç boyunuzu kesmeden, saçlarınızı olduğundan daha hoş gösteren bu modeli siz de uygulayabilirsiniz. İlk başlarda uygulaması zor olan örgü saç modellerini bir iki denemeden sonra rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Atkuyruğu örgü saç modeli günlük kullanımlarınızda rahatlığı saçlarınızda hissettirirken, özel günlerinizde şıklığı üzerinizde hissettirir. Bu saç modelini dilerseniz yandan yapacağınız bir örgü ile arkada birleştirebilir, dilerseniz de arkada bir atkuyruğu oluşturup üzerinden örebilirsiniz. Bunun dışında atkuyruğunda oluşturduğunuz örgüyü topuz olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede atkuyruğu örgü ile topuz örgüyü birleştirebilirsiniz.
at kuyruğu saç
at kuyruğu saç modelleri
at kuyruğu saç modeli

Orta Uzunlukta Dalgalı Saçlar İçin Örgü Modeli
Orta uzunlukta dalgalı saçlara sahip kadınlar saçlarına hiçbir işlem uygulamadıklarında dahi hoş bir görünüm elde edebilirler. Dalgalı saç kendi başına bir tarz iken bu tarzı örgü ile de renklendirebilirsiniz. Dilerseniz sağ kulağınızın altından bir örgü ile başlayıp sol kulağınıza kadar taç şeklinde bir örgü modeli uygulayabilirsiniz, dilerseniz de sadece saçınızın herhangi bir yanını örebilirsiniz. Her iki stilde hali hazırda güzel olan saçlarınıza yeni bir hava katar. Orta uzunlukta saçlara sahip kadınlar ombre stili ile örgülü saçlarını renklendirebilirler. Ombre, saçlarınızın altında hoş gölgeler yaratırken yukarıdan ördüğünüz örgü ise sıra dışı bir görünüm sağlayarak tarzınızı ön plana çıkarır.
örgü saç modelleri
orta boy saç için örgü saç modeli

Bu modellerden dilediğinizi orta uzunluktaki saçlarınız için uygulayabilirsiniz. Daha birçok yaratıcı modeli de deneyebilir, aslında tüm yaratıcılığın sizde olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun için öncelikle saçınızın tüm özelliklerinin farkında olup, saçınızı en az yıpratan şekilde kullanın. Her ne kadar saç modelleri saçlarınıza hoş görünümler verse de, aslında saçların güzelliği ne kadar sağlıklı ve bakımlı olduğu ile ölçülebilir.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir