Orta saç modelleri

Orta Boy Saçlar İçin Popüler Kesim Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Orta boy saç modeli, her stile ve tarza uyabilen, istenilen her şekle rahatça girebilen, kullanışlı bir saç modelidir. Orta boy saçlara sahip kadınların sayısının günden güne artması da bundandır.Kadınlar artık anladılar ki güzellik; rahatlıkta ve doğallıkta. Orta boy saç modeli, doğallığının yanı sıra, uzun saç modasını geride bıraktıracak kadar popüler bir saç modelidir. Uzun saç modasının bu denli yerleşik ve vazgeçilmez saltanatını ortadan kaldırmayı başaran orta boy saç modelini bu denli övmem boşuna değil hanımlar 🙂
orta boy saç kesim
Türk ünlülerden tutun Hollywood ünlülerine kadar geniş bir yelpazede kullanıcı bulan orta boy saç modelini bugün sizler için ele aldım. Orta boy saç modelini nasıl kullanabilirsiniz? Hangi model orta boy saç kesimine en çok yakışır? Nasıl bir kesim ile orta boy saç modelini göz önüne çıkarabilirsiniz? Şimdi bunları size anlatmaya ve orta boy saç modelleri hakkında sizlere fikir vermeye çalışacağım.

orta boy saç model

Orta Boy Dağınık Topuz Saç Modeli

Sevdiğim modellerden olan ve kadına ekstra bir feminenlik katan topuz modeli, geçmiş yıllardan beri kadınlar tarafından tercih edilen bir saç modelidir. Her yaştan kadının hatta erkeklerin dahi tercihi olan bu model, elde edilmesi fazlasıyla kolay olan bir modeldir.
orta boy saçlar için topuz
orta boy saçlar için topuz modelleri

Dağınık bırakılan saçlarınızı enseden şöyle bir topladınız, alın size dağınık ense topuzu modeli. Bu modeli, benim gibi okul çağlarında kullananlar bilirler ki hiç vakit kaybetmeden yapılan en güzel modellerdendir. Dağınık topuz saç modeli, uzun-kısa fark etmeden her saç kesiminde uygulanabilen bir modeldir. Bu sebeple her kesimden kadının kullandığı popüler bir saç modeli haline gelmiştir.

orta boy saçlar için dağınık topuz

Orta Boy Kaküllü Saç Modeli

Bu saç modeli, benim iki yıldan fazla bir süredir kullandığım ve bir türlü vazgeçemediğim bir model. Sadece orta boy oluşu ve her modele uyuşu değil kakül ile pekiştirilmesi de müthiş bir hava katıyor. Kakül modeli, zaten ayrıcalıklı ve stil sahibi bir model olduğu için orta boy saç modeli ile birleştiğinde daha da vazgeçilmez bir model oluyor.
kaküllü orta boy saç kesimi
orta boy kaküllü saç kesimi örneği
orta boy saçlar için kaküllü kesimler

Orta boy saç modelinin doğallığı ile kakül modelinin tarz havası size cesur bir görünüm de verecektir. Bu cesur görünümün sebebi ise kakül modelinin zorluğundan geliyor şüphesiz. Kakül modelinin zorluğunu bir kenara atarsak, orta boy saç modelini kakülünüzü yana atarak ya da perçem şekli vererek kullanmanız da çok farklı bir tarz yakalamanıza olanak verecektir.

orta boy kahküllü saç kesimi
kaküllü orta boy saç


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir