Topuz modelleri

2016 Trendi : Retro Topuz Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Topuz saç modeli, hem modası geçmeyen hem de şık oluşuyla birçok kadının vazgeçilmezi. Hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de özel günlerde yapılabilen bir saç modeli olmasıyla da sık sık tercih ediliyor. Son zamanlarda yükselişe geçen Retro topuz modelleri ise moda dünyasında özellikle ünlülerin en çok tercih ettiği saç modelleri arasında yer alıyor. 60’lı yılların saç modeli olarak bilinen diğer topuz modeli ise saçlarınızı ortadan ayırarak elde ettiniz tutamları, bükerek geriye doğru tutturarak elde edeceğiniz pratik bir model. Bu Retro saç modelini hem okula giderken hem iş yerinde hem arkadaş gezmesinde hem günlük hayatınızda hem de özel günlerde yaparak harika görünebilirsiniz. İşte gittiğiniz her yerde dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz en güzel Retro topuz modelleri.

retro düşük topuz modeli

Retro Topuz Modelleri

Dağınık topuz şeklinde yapılan bir Retro topuz modeli için, önce saçlarınızı bir maşa yardımıyla geniş dalgalara kavuşturun. Daha sonra bob modeli gibi saçlarınızın ön bölümlerini dışarıda bırakarak arkalarını tokalayın. Dilerseniz bu dağınık modeli alnınızda duracak taşlı bir saç bandı ile tam olarak Retro hale de getirebilirsiniz. Bu model hem oldukça pratik hem de şık.

pin up saç modeli

Parmak dalgası da denilen bu model de Retro topuz modelleri arasında en popüler olanı. Saç şekillendiriciler yardımıyla yapılan bu model, tam 20’ler havasını taşımak için ideal. Özellikle kısa saç modelleri ile harika bir görünüm oluşturan bu Retro topuz modelini saçlarınızı maşa yardımıyla bukle yaptıktan sonra jöle ya da sprey yardımıyla kafanızda sabitleyerek oluşturabilirsiniz. Elbette kuaförünüzden de bu saç modelini isteyerek özel günlerde harika görünebilirsiniz.

parmak dalgası retro saç

Kıvırcık topuz modeli de Retro izler taşıyan bir topuz modeli. Hem doğal durabilecek hem de pratik bir şekilde yapılacak Retro topuz modeli arıyorsanız kesinlikle bu modeli denemelisiniz. Saçlarınıza maşa yaparak bukleler elde edin. Daha sonra saçınızın perçem bölümündeki bukleleri kafanıza sabitleyin ve geri kalan bukleli saçlarınızı dağınık bir şekilde tel toka yardımıyla gelişigüzel kafanızda tutturun. Bu saç modelini özel günlerde dumanlı göz makyajı ve kırmızı ruj  ile birlikte kullanabilirsiniz.

zarif retro topuz model

Aşağıdaki retro saç modelleri eminim ki çok hoşunuza gidecek 🙂

bandana ile retro saç

retro düşük topuz saç model

retro düşük topuz

retro modern saç

retro saç modeli yapılışı

retro saç modeli

retro saç modelleri

retro topuz saç model

şık retro topuz

vintage topuz dağınık

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir