Gelin Çiçeği Modelleri

Mavi Gelin Çiçekleri ve Mavi Gelin Buketi Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelin buketi seçmek her ne kadar basit bir aşama gibi görünse de renklerin ve çiçeklerin sayısız anlamı olduğu için doğru seçimi yapmak her zaman zordur ve mükemmel bir düğün için büyük önem taşır. Eğer siz de hem anlam bakımından hem de görünüm bakımından doğru gelin buketi seçimi yapmak istiyorsanız mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Farklılık arıyorsanız ve mavi renk tutkunuysanız sizin için derlediğimiz mavi gelin çiçekleri ile ilgili önerilerimize mutlaka göz atmalısınız.

mavi gelin çiçeği

Mavi Gelin Çiçekleri

Mavi renk, doğada en çok bulunan renklerden biridir. Gökyüzünün ve denizin maviliği, herkes için bir huzur kaynağıdır. Bu açıdan mavi, sonsuzluğu, özgürlüğü ve de huzuru temsil eder. Aynı zamanda dinlendirici ve dingin bir renk olduğu için en popüler renkler arasında yer alır.

mavi gelin çiçekleri

Mavinin pek çok farklı tonu bulunuyor ve her ton da farklı duygular yaratabiliyor. Bebe mavisi psikolojiyi yatıştıran ve huzur veren bir renk iken, parlament mavisi içinizdeki özgürlük isteğini dışa vurmanızı sağlayabilir. Mavinin her tonu gelin buketi için uygundur. Ve son yıllarda mavi çiçek türleri oldukça popülerdir.

Mavi Gül Buketi

mavi gül gelin çiçeği

Mavi gül, doğal olarak yetişmese de birçok yerde üretilmektedir. Mavi güller, asaleti ve gizemi çağrıştırır. Alışılmadık bir çiçek rengi olduğu için farklılığı da içinde barındırır. Mavi gül doğada kendiliğinden bulunmadığı için de zor elde edilmek anlamına gelebilir.

mavi gelin çiçeği modelleri

Gelin buketinizi yalnızca mavi renkten oluşturabilirsiniz. Tamamı mavi çiçeklerden oluşan bir buket ile baskın bir mavilik yaratabilirsiniz. Bunu dilerseniz mavi bir ayakkabı ya da mavi bir gelinlik kemeri ile bütünleştirebilirsiniz.

mavi beyaz güller

Eğer baskın bir mavi rengi istemiyorsanız diğer renklerle birlikte de kullanabilirsiniz. Mavi rengin en çok uyumlu olduğu renkler arasında beyaz, pudra pembesi, bordo ve turuncu yer alıyor. Mavi renkli çiçeklerin arasında beyaz güller kattığınızda zarif ve asalet dolu bir hal alırken, içerisinde turuncu çiçekler kattığınızda daha çok bohem bir hava yaratır. Mavi birçok renkle uyumlu olduğu için her türlü çiçek türüyle kullanma şansına sahipsiniz.

Mavi Menekşe Buketi

Güllerin yanı sıra gelin buketlerinde en popüler çiçekler, mavi menekşelerdir. Hem masumiyeti hem de saflığı temsil eder.

mavi menekşe gelin çiçeği

Mavi Gelin Çiçeği Modelleri

Eğer menekşe veya güllerden oluşan bir gelin buketi istemiyorsanız veya yukarıdakilerden farklı önerilere ihtiyacınız varsa, aşağıdaki mavi gelin çiçekleri ile ilgili önerilerimize göz atmayı sakın unutmayın.
mavi çiçek

Gelin çiçeğinizin damadın yakasındaki ile uyumlu olması da son derece önemlidir.
mavi gelin çiçeği modeli
mavi gelin çiçekleri için örnek
mavi gelin buketi örnekleri
mavi gelin buketi modelleri
mavi çiçek modelleri
mavi çiçek buketleri
mavi düğün buketi
mavi düğün buketi modelleri
mavi düğün çiçekleri

Mavi gelin çiçekleri ile ilgili önerilerimiz bu kadar 🙂 Diğer önerilerimizi incelemek için gelin çiçeği modelleri bölümümüzü inceleyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir