Gelin Çiçeği Modelleri

En İyi 5 Gelin Buketi Modeli Önerisi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hem mekan hem de düğün arabası süslemelerinde kullanılan çiçekler düğünü güzelleştiren en naif şeylerden biridir. Bu açıdan gelin çiçeği de hem çok romantik hem de anlamı büyük bir aksesuardır. Düğün mekanı, gelinlik seçimi gibi aşamaları geçtiyseniz artık çok zevkli olan gelin buketi seçimi aşamasına geçebilirsiniz. Gelin buketi modelleri, trendlere, düğün temasına ve elbette gelin adayının zevkine göre farklılıklar taşıyor. Eğer gelin buketi seçmek konusunda fikire ihtiyacınız varsa sizin için en güzel 5 gelin buketi modelini derledik.

Kırmızı Gül

kırmızı gelin buketi

Kırmızı gül dendiğinde akla ilk gelen şey aşktır. Bu yüzden gelin buketlerinde en çok tercih edilen çiçek türlerinden biridir. Beyaz gelinlik ile de harika bir görünüm oluşturan kırmızı gül buketi modası hiç geçmeyecek bir modeldir. Balo salonu, tarihi mekan ya da restoran düğünleri için gösterişli bir gelin buketi arıyorsanız kesinlikle kırmızı güllerden oluşan bir buket tercih etmelisiniz.

Lale

gelin buketi lale

Son zamanlarda bir hayli trend olan lale gelin buketi, ilkbaharda açan harika bir çiçek olduğu için genellikle ilkbahar veya yaz düğünleri için idealdir. Lale asaleti ve zarafeti simgelediği için bir geline en çok yakışan çiçeklerden biridir.

Beyaz Gül

beyaz gül gelin çiçeği

Masumiyetin simgesi olan beyaz gül, bembeyaz gelinlik ile en çok uyum gösteren çiçeklerdendir. Rivayetlere göre ilk açan gül beyazdır ve de diğer renkteki güller beyaz gülden türeyerek ortaya çıkmıştır. Bu açıdan beyaz gül ilkleri temsil eder ve gelin buketi için harika bir seçenektir.

Papatya

papatya gelin buketi

Masum sevgiyi simgeleyen harika bir çiçek türü olan papatyalar, kır veya kumsal düğünleri için en iyi tercihler arasında yer alır. Doğallığı, minimalliği ve masumiyeti ön planda tutmayı seven biriyseniz kesinlikle bembeyaz gelinliğinize bir papatya buketi çok yakışacaktır.

Karışık Çiçekler

rengarenk karışık gelin buketi

Seçtiğiniz gelin buketi rengarenk olsun istiyorsanız farklı çiçek türlerinden faydalanabilirsiniz. Kır çiçekleri bir arada kullanıldığında gerçekten ortaya harika bir görünüm çıkabiliyor. Karışık çiçeklerden oluşan gelin buketi modeli, en çok kır düğünleri için ideal sayılıyor. Ancak elbette kapalı mekan düğünleri için de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir