Gelin Çiçeği Modelleri

Yaratıcı ve Şık Gelin Buketi Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelin buketi, en az gelinlik kadar önemli ve anlamlıdır. Gelinin elinde taşıdığı çiçek buketi hem gelinliğe hem de düğün temasına uygun olarak seçilmelidir. Genellikle farklı renklerde gül ya da kır çiçeklerinin kullanıldığı gelin buketleri, farklılık arayan gelin adayları için daha orijinal tasarımlara sahip olabiliyor. Eğer siz de düğününüzde farklı gelin buketi modeli taşımak istiyorsanız birçok farklı seçeneğe sahipsiniz.

Farklı Gelin Buketi Modelleri

Her zaman kullanılan çiçekler yerine daha farklı çiçekler tercih edilebilir. Son yıllarda lavanta da gelin buketlerinde kullanılan bir çiçek çeşidi haline geldi. Genellikle gelin buketinde diğer çiçeklerin arasına sıkıştırılan ve güzel görüntü katması için eklenen lavantayı tek başına bir buket şeklinde de taşıyabilirsiniz. Hem mis kokusu hem harika lila rengi hem de görüntüsü ile şık bir buket olacağı kesin.

lavanta gelin çiçeği buketi

Yine farklılık katmak amacıyla renkli çiçekleri kullanarak harika bir buket oluşturabilirsiniz. Mavi, bordo veya mor renklere sahip çiçeklerden oluşan şık bir buket ile hem farklı hem de marjinal görünmeniz mümkün. Gelin buketlerinde en çok beyaz, pembe ve kırmızı renkli çiçekler kullanıldığı için tercihinizi daha farklı renklerden yaparak başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

renkli gelin çiçeği

Her ne kadar adı buket olsa da renkli kağıtlardan yapılan çiçeklerle bir buket de harika olacaktır. Kağıttan buketler farklı olmasının yanı sıra hem de uzun yıllar saklayabileceğiniz bir anıya dönüşür. Bu açıdan dilediğiniz renklerde bir buket için kağıttan yapılma çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Kağıttan yapılma gelin çiçeği buketi modelleri

Farklılık isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettiği bir diğer gelin buketi modeli ise karışık buketlerdir. İçerisinde her türlü çiçeğin bulunduğu karışık buketler oldukça güzel bir görünüm yaratır. Hem rengarenk bir görünüm oluşturur hem de bütün çiçeklerin güzelliği bir araya toplanır. Siz de farklı bir gelin buketi arayışındaysanız bu fikri mutlaka düşünmelisiniz.

karışık gelin buketi

Eğer bir kış düğünü yapmayı planlıyorsanız kozalaklardan oluşan harika bir buket ile farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Son dönem kış düğünü trendleri arasında kozalak buketi de yer alıyor.

kozalaklı gelin buketi

Gelin buketinizi nasıl seçerseniz seçin, ya ayakkabınızda ya damadın yakasındaki çiçekte ya da mekan süslemelerinde aynı renkleri kullanarak bütünlük yakalamanızda fayda var.

uyumlu gelin buketi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir