Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Buketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelinlik seçme aşamasından hemen sonra gelen gelin buketi detayı belki de düğün hazırlığının en zevkli aşamalarından biridir. Çok stresli bir kısım olan gelinlik seçimini halletmenin verdiği rahatlamayla birlikte zevkli bir şekilde gelin buketinizi seçebilirsiniz.

2016 gelin buketi

Gelin Buketi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Peki gelin buketini seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle buketinizi seçmeden önce düğünü yapacağınız mekana, gelinliğinize, makyaj ve saç şeklinize karar vermiş olmanız bu seçimi çok daha kolay hale getirecektir.İşte sırasıyla bilmeniz gerekenler;

gelin buketi

Gelinliğinizin modeli, rengi ve detayları gelin buketinizle uyum sağlamalıdır. Elinizde taşıyacağınız için çok fazla göz önünde bulunan gelin buketiniz hem uyumlu hem de şık olmalıdır. Eğer gelinliğiniz minimal tarzda ve sade bir tasarıma sahipse gelin buketinizi renkli ve hareketli süslemeli seçebilirsiniz. Görünümünüze renk katmak için ön plana gelin buketinizi alarak hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.
prenses gelinlik ve beyaz gelin çiçeği
Eğer çok daha gösterişli ve prenses modeli bir gelinlik tercih ettiyseniz gelin buketinizi düz beyaz çiçeklerden oluşturarak dengeli bir görünüm sergileyebilirsiniz.

kumsal düğünü için gelin çiçeği
Gelin buketi seçiminde düğün mekanı da büyük rol oynuyor. Eğer bir kumsal düğünü yapmayı planlıyorsanız gelin buketinizde deniz kabuğu süslemeleri ve mavi rengi kullanabilirsiniz. Tam tersi olarak düğününüzü balo salonu gibi şaşaalı bir mekanda yapacaksanız kırmızı gül ve inci boncuklarla süslenmiş bir gelin buketi harika bir seçim olacaktır.

topuz modeline uygun gelin çiçeği

Gelinlik ve düğün mekanının yanı sıra düğünde yaptıracağınız saç modeli de gelin buketi seçiminde etkilidir. Dengeli ve kusursuz bir görünüm oluşturmak için her bir detayın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Eğer balerin topuzu gibi sıkı sıkı toplanmış bir saç modeli tercih ettiyseniz saçaklı, kenarlarından kurdeleler sarkan, hareketli bir gelin buketi tercih edebilirsiniz.

gelin çiçeği seçimi

Tam tersi olarak dağınık topuz tercih ettiyseniz çok daha sade ve düz bir buket ideal olacaktır.

takınıza uyumlu gelin buketi

Takılarınızda bulunan ya da gelinliğinizin detaylarına bulunan süslemeleri gelin buketinizde de kullanarak hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz. Örneğin ışıltılı taş süslemeleri ya da dantel detayları ideal olabilir.

2016 gelin buketi modelleri

Ayrıca gelin buketindeki çiçeklerin damadın yakasında bulunacak çiçek ve mekan süslemesinde kullanılan çiçeklerle uyum göstermesi de kusursuz bir görünüm için şarttır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir