Dalgalı saç modelleri

Dalgalı saç modelleri benim en beğendiğim saç modellerinden birisi. Özellikle uzun ve orta uzunluktaki saçlar ile birlikte harika gözüküyor. Eğer doğal saçlarınız dalgalı değilse çeşitli işlemlerle dalgalı saç modellerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bazı dalgalı saç modellerini kahküller ile kullanabilirsiniz. Bu kategorimizde birbirinden güzel dalgalı saç modelleri bulunmakta. Eminim ki kendinize uygun bir dalgalı saç modeli bulacaksınız. Dalgalı saç modellerinin en büyük özelliği saçları daha dolgun ve sağlıklı göstermesidir. Eğer ince saçlara sahipseniz ve dolgun saçlara sahipmiş gibi görünmek istiyorsanız bu saç stili tam size göre. Eğer doğal olarak dalgalı saçlara sahipseniz çok şanslınız. Bir çok bayan bu saçlara sahip olabilmek için ekstra çaba sarfediyor. Dalgalı saçın en güzel yanı her uzunlukta saçlar ile çok uyumlu ve şık olmaları. Ayrıca her stil ile de uyum sağlamaları.Örnek vermem gerekirse, dalgalı saçlar kahküller ile bile kullanabiliyor ve hiç de kötü durmuyor.

Biraz da dalgalı saçlara nasıl sahip olunurdan bahsetmek istiyorum. Düz saçtan, dalgalı saça geçmek için çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılan yöntem “maşa” diye tabir ettiğimiz yöntemdir. Ancak tabi ki kuaföre gitmeden veya maşa kullanmadan da dalgalı saç elde edebileceğiniz yöntemlerde bulunmaktadır. Saçlarınıza zarar vermeyecek ve doğal bir yol arıyorsanız. Maşa’dan uzak durmalısınız.Çünkü maşa yoğun ısı vererek saç tellerine zarar verir. Bunun yerine örgü yöntemini kullanabilirsiniz. Eğer maşa tekniğini kullanmaya kararlıysanız da, kuruttuğunuz saçlarına koruyucu sıkmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Isıya karşı koruyucular sıktığınızda maşa’dan alacağınız zarar en az boyutta olacaktır.

Ayrıca yukarıda sizin için özenle hazırladığımız dalgalı saç modelleri konularımızı görüntüleyebilir ve resimleri inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz saç stilini yaptırmadan önce her açıdan istediğiniz gibi gözüküp, gözükmeyeceğine emin olmanızda fayda var.Bazen tek bir açıdan beğendiğiniz bir saç modelini yaptırdıktan sonra diğer açılardan görüp beğenmeyebiliyoruz. Böyle bir durumda kaldığımız da bir süre o saç modelini kullanmak zorunda kalıyoruz. İşte bu tip bir durumda kalmamak için çok önemli bir ipucudur.