Dalgalı saç modelleri

Dalgalı saç modeli örnekleri ve Dalgalı saç önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Dalgalı saç modelleri en sık tercih edilen modeller arasındadır. Uzun saçlara özellikle yakışan bu model kısa saçlı bayanlarda da oldukça ilgi görmektedir. Saçlarınız düz ve ince telli ise dalgalı saç stili saçlarınıza hacim katacak ve oldukça dolgun gösterecektir. Eğer saçlarınız kısa ise yine bu model size genç ve dinamik bir hava katacaktır.

Sizlere kuaföre gitmeden evde kolayca saçınıza nasıl dalga yapabileceğinizle ilgili ufak ipuçları vereceğim. Eğer evinizde kalın bir saç maşanız var ise saçlarınızı orta kalınlıkta tutamlara ayırın ve maşayı uygulayın. Sonrasında yine sık aralıkları olan bir tarakla tüm saçınızı tarayın bu işlem saçlarınıza doğal dalgalar katacaktır. En son işlem olarak da sabitleyici bir saç spreyi dalgalarımızı sabit tutmak adına çok işimize yarayacaktır . Diyelim ki evde saç maşanız yok ve saçlarınıza dalga vermek istiyorsunuz o zaman nemli bi saça ihtiyacımız var bu şekil vermek adına çok işimize yarayacak . Nemli saçlarımızı balık sırtı örgü ile iki yandan örelim ve yaklaşık bi saat sonra fön makinesiyle kurutup örgüleri çözelim . Yine bir saç spreyiyle saçımızı sabitlersek işlem tamam demektir.

Saçlarınızda doğal dalgalara sahipseniz çok şanslı olduğunuzu bilmenizi isterim çünkü son yıllarda 6-9 aylık kalıcı su dalgası yaptıran bayan o kadar çok ki. Dalgalı saçlarınızı açık bırakmak yerine sımsıkı bir at kuyruğuyla toplarsanız , bu size hem sportif hem de göz alıcı bir şıklık sağlayacak. Aynı zamanda bu saç tipine sahip bayanların dağınık topuz modelini de sıklıkla kullanmalarını tavsiye ederim . Bir kaç küçük toka ve aksesuarla dağınık topuzunuzu tamamlayarak kuaförden yeni çıkmış bir hale bürünebilirsiniz.

Uzun siyah dalgalı saç

Eğer dalgalı saçlarınızın çok karışmasından ve zor taranmasından şikayetçi iseniz duşta şampuan sonrası muhakkak bir balsam veya saç kremi kullanmalısınız. Duş sonrası kullanılan bazı sprey ürünler de saçınızın kolay taranmasını ve kuruturken dalgalarınızın ön plana çıkmasına olanak sağlar.

Saçlarınız ince telli ise ve dalgalarınız sönük duruyor ise kurutmadan önce ellerinizle şekil vererek kurutmalısınız.Bu saç tipine en çok uyan aksesuarlar saç bantlarıdır . Kıyafetlerinizin renk ve dokusuna göre tercih edeceğiniz bu saç bantlarını nasıl bağlayacağınız tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış isterseniz tepeden kocaman fiyonklar yapıp  bir pin-up kızı görünümüne sahip olabilirsiniz isterseniz bandınızı saçınızın alt kısmından bağlayarak daha sade ve şık bir görünüm elde edebilirseniz.

Birbirinden güzel Dalgalı saç modelleri

Şimdi sizleri birbirinden şık dalgalı saç modelleri fotoğraflarımız ve dalgalı saç şekilleri ile baş başa bırakıyorum. Konu hakkında olumlu / olumsuz görüşlerinizi ve sorularınızı bana yorum olarak konu altından iletirseniz, elimden geldiği kadar cevap vermeye ve saç modelleri ile ilgili size yardımcı olmaya çalışacağım.
uzun dalgalı saç modeli
Uzun boy saçlar için dalgalı saç stili
Uzun dalgalı saç stili
Sarı uzun dalgalı saç modeli
Kül rengi dalgalı saç modeli
Uzun saç için Dalgalı saç modeli örneği
Orta boy dalgalı saç stili
Orta uzunlukta dalgalı saç
Modern kısa dalgalı saç
Kısa saçlara uygun dalgalı saç modeli
Kısa sarı dalgalı saç
Kısa ve sarı renk dalgalı saç stili
Sarı renk dalgalı saç model örneği
Çok kısa dalgalı saç şekli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir