Dalgalı saç modelleri

Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? Dalgalı Saç Yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Doğal dalgalı saç yapmak için siz de biliyorsunuz ki en kolay yöntem saç maşası kullanmaktır. Ancak saç maşası kullandığınız zamanlar saçınızın en çok yıprandığı zamanlardan biridir. Özellikle düzenli bakım yaptığınız saçlarınızın sırf bir gün için maşa yüzünden yıpranmasına izin vermek tüm yaptığınız bakımı boşa çıkarabilir, saçlarınız yeniden yıpranıp, kırılabilir. Halbuki maşa kullanmadan da saçlarınıza çok kolay bir şekilde doğal dalgalar yapabilirsiniz. Ve bu doğal dalgaları hem kısa ve orta saçlı kadınların hem de uzun saçlı kadınların hepsi yapabilirler. Tek ihtiyacınız olan duş aldıktan sonra nemli kalan saçlarınız ve tokaları örgülere tutturacak elleriniz! Doğal saç dalgasını saçlarınızı örerek çok rahat bir şekilde elde edebilirsiniz.
dalgalı saç yapılışı

Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Öncelikle duş aldıktan sonra saçlarınızın nemini hafif bir şekilde havlu ile alın. Saçlarınız yine nemli kalacaktır çünkü daha kurumadılar! Uzun süreli ve sık dalgalar elde etmek istiyorsanız saçlarınız kurumadan işe koyulmanız gerekir. Eğer düzenli olarak duş sonrası kullandığınız bir nemlendirici varsa örgüleri yapmadan önce yine kullanabilirsiniz.

  • Saçlarınız nemliyken, ya da nemlendiri kullandıktan sonra geniş uçlu bir tarak yardımıyla saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı taradıktan sonra artık örgülere başlayabilirsiniz.
  • Burada önemli olan nasıl dalgalar istediğinizdir. Öncelikle iri ve geniş dalgalar mı yoksa daha sık dalgalar mı istiyorsunuz buna karar vermeniz geriyor. Eğer saçlarınızda iri ve geniş dalgalar istiyorsanız, büyük örgüler sizin için yeterli olacaktır. Büyük örgüleri sıkı bir şekilde ördükten sonra toka yardımıyla her birinin altını tutturun ki örgüler açılmasın. İri ve geniş dalgalı bir saça sahip olmak için 5-6 tane büyük örgü tüm işinizi halledecektir.
  • Genellikle kısa ve orta saçlı kadınlar daha sık olan küçük dalgaları tercih ederken, uzun saçlı kadınlar iri ve geniş dalgaları tercih etmektedir. Siz de kısa veya orta saçlı iseniz daha sık dalgalar sizin için daha uygun olabilir.

dalgalı saç

  • Daha sık dalgalar yapabilmek için bu sefer daha sıkı ve küçük örgüler yapmanız gerekmektedir. Bu küçük örgüleri tüm saçınızı örene kadar devam ettirmelisiniz.
  • Örme işlemini bitirdikten sonra saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutabilirsiniz, ancak saç kurutma makinesi kullanmak bir gereklilik değildir, dilerseniz doğal olarak kurumaya da bırakabilirsiniz. Bu örgüleri gece yapıp, doğal olarak kurumaya bırakırsanız saçlarınızı yıpratmadan kusursuz dalgalar elde edebilirsiniz.

Dalgalı saç yapımını öğrendiniz. Vakit kaybetmeden saçlarınızı doğal dalgalı bir görünüme kavuşturmaya başlayın!


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir