Dalgalı saç modelleri

Dalgalı saçlar için renk önerileri ve dalgalı saç renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hepimizin de bildiği üzere dalgalı saçlar oldukça kullanışlıdır. İster doğal olsun ister maşa ile yapmış olun dalgalı saçlar her zaman kolay şekil alır ve her modele çok yakışır. İsterseniz topuz yapın, isterseniz sıkı bir at kuyruğu ya da öylece bırakın bu saç tipi her zaman kurtarıcıdır. Lakin bu saç tipinde sık karşılaştığımız renk kullanımında yanlış tercihten kaynaklanan hatalar oluyor hanımlar. İşte bu yazımda bunları gidermek için size bazı önerilerde bulunacağım .
Bu saç tipi ışıltılı renkleri oldukça kaldıran bir saç tipi olmasından ötürü dümdüz ve koyu renkler ile kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmemekle beraber özellikle uzun ve dalgalı saçlarınız var ise dalgalı saçlarınız için ombre renkleri (aşağıdaki dalgalı ombre saç modeli örneğini inceleyin) denemenizi muhakkak öneriyorum . Açık renklerde kullanılan geçişli tonlar dalgalı saçlar için adeta biçilmiş kaftandır.

Uzun dalgalı saç modelleri

Saçlarınızda doğal renginizi kullanıyor olabilirsiniz ve genele vuracak olduğumuzda türk kadınının genellikle koyu kahve veya kahve tonları saçları vardır. Bu saçların uçlarına yapılacak 2 3 tonluk geçişli bir renk açma işlemi sizi şahane gösterecektir. Saçlarınız eğer koyu renkte ve boyalı ise biraz saçınızın yıpranmasını göze alarak yine aralara açık renklerde balyajlar yaptırabilirsiniz. Bu da saçlarınızın ışıltısını arttırır ve dalgalı saçlarınıza farklı bir hava katar. Sarı saçlı bayanlara da oldukça yakışan dalgalı saç modelleri diplerden siyah renginiz görünmediği sürece harikulade bir seçimdir. Bu saç rengini kullanan kadınların kesinlikle dikkat etmesi gereken nokta dip boya işlemidir. Dip boyası gelen sarı saçlar hangi model kullanılırsa kullanılsın çok bakımsız görünmektedir. Özellikle tüm arkadaşlarıma da verdiğim bu tavsiyeye uymanızı diliyorum hanımlar.

Dalgalı kızıl saç modeli

Kızıl tonlara gelecek olursak bu tonlar doğru kullanıldığında bilinenin aksine sizi yaşlı göstermez. Ama dikkat etmeniz gereken nokta dalgalı kızıl saçlarınızın boyutu ve rengi olmalıdır. Eğer uzun ve dalgalı kızıl saçlarınız var ise bu sizi kızıl tonlarındaki hangi rengi kullanırsanız kullanın yaşlı göstermez. Ancak kısa ve kızıl dalgalı saçlarınız varsa biraz düşünmeniz gerekebilir. Özellikle koyu kızıllar kısa boyda ve dalgalı kullanıldığında maalesef sizleri yaklaşık 5 yaş kadar yaşlı gösterebilir. Bu sebepten ötürü sizlere tavsiyem saçlarınızı direk renk açma işlemine sokmak yerine yaz mevsiminde bolca deniz suyuna sokmanız , kış mevsiminde ise tuzlu su ile haftada bir iki kere yıkamanız . Tuzlu su saçı yıpratmadan fazla rengi atacaktır ve açma işlemi yapılmadan önce saçınıza zemin hazırlayacaktır. Fazla kızıl boyası giden saçlar açılmaya müsait bir duruma gelecek ve fazla yıpranmadan istediğiniz renge gelecektir.

Kızıl dalgalı saç modeli

Kızıl tonlarında son birkaç senenin favori rengi ve benim de ısrarla doğru ten rengine göre tavsiye ettiğim bakır tonlarıdır. Beyaz ten rengine sahip bayanlar kullandığında muhteşem görünen bu saç rengi bir de uzun ve dalgalı saçlarınız var ise adeta sizi peri gibi gösterecek bir renktir. Koyu renkte bir ten renginiz var ise lütfen bakır tonlarını denemeyin bu sizi bakımsız , soluk hatta yaşlı gösterebilir. Bir de bakır tonlarını kullanan hanımlara en büyük tavsiyem kesinlikle sizler de sarı saçlı bayanların özellikle dikkat etmesi gerektiğini söylediğim dip boya mevzusuna özen gösteriniz. Dip boyası gelen bakır tonlardaki dalgalı bir saç ne kadar güzel yaplırsa yapılsın bir işe yaramayacaktır. Yine de sebebini bilmediğiniz bir solgunluk bulacaksınızdır yüzünüzde. Ayrıca bakır tonları her duşta çok fazla akmaktadır. Bu sebeple saç renginiz oturana kadar dalgalı bakır rengi saçlarınızı iki haftada bir boyatmanız gerekebilir.

Dalgalı saç renkleri

Unutmayın hanımlar dalgalı saç güzeldir ama renk seçimi de çok önemlidir. Umarım sizleri aydınlatabilmişimdir. Sizleri şimdi birbirinden şık dalgalı saç modelleri ve dalgalı saç renkleri ile baş başa bırakarak renkli günler diliyorum, umuyorum ki paylaştığım saç modelleri harika bir  saç rengi seçmenize yapmanıza yardımcı olacak..
Dalgalı ombre saç rengi
Dalgalı saç modeli
Dalgalı saç modeli için saç renkleriRenkli dalgalı saç modeli
Dalgalı gri saç modeli
Küllü sarı dalgalı saç modeli
Önden ve arkadan dalgalı ombre saç
Kumral dalgalı uzun saç modeli
Kısa dalgal saçlar için ombre
Küllü kumral dalgalı saç rengi
Dalgalı saçlar için küllü kumral renkUzun dalgalı saç modeli ve rengi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir