Dalgalı saç modelleri

Denizden Çıkmış Gibi Dalgalı Saçlar Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Herkes mutlaka bir kere denizden çıktıktan sonra saçlarda oluşan dalgalara hayran olup, keşke hep böyle olsa diye iç geçirmiştir. Saçlarınız hareketli ve canlı görünsün ama işlem uygulandığı da çok belli olmasın istiyorsanız sizin için en uygun saç modeli denizden çıkmış gibi dalgalı saçlar demektir. Peki saçlarımıza bu doğal dalgaları nasıl kazandırırız? İşte doğal dalgalı saçlara kavuşmak için yapmanız gerekenler.

1) Deniz Tuzu Spreyi

Denizin saçlarınıza yaptığı etkinin hemen hemen aynısını verecek deniz tuzu spreyi ile bu görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Birçok markada bulabileceğiniz bu spreyi saçlarınız ıslakken uç kısımlarına uygulamanız yeterli.

Deniz tuzu spreyi ile harika dalgalar elde edebilirsiniz.

Saçlarınız düz değilse ve kendiliğinden hafif dalgaları varsa deniz tuzu spreyi şart değil. Saç kremi ya da saç jellerini kullanarak saç uçlarınızı avuçlarınızın içine alıp yukarı doğru sıkmanız yeterli.

2) Isı Kullanmadan Dalgalar Elde Etmek

Saçlarınız düzse jel ya da krem kullanarak saçlarınıza dalga kazandırmanız mümkün değil. Bunun için saçlarınızı şekillendirmelisiniz. Eğer ısı kullanarak saçlarınızın yıpranmasını istemiyorsanız bigudi yöntemi ile saçlarınıza dalgalar kazandırabilirsiniz.

Bigudilerle uğraşmak istemiyorsanız saçlarınız nemliyken burgular yapıp toka ile tutturarak uyuyabilir ve sabah dalgalara kavuşabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamadan önce köpük ya da saç spreyi kullanarak daha sıkı olmasını sağlayabilirsiniz.

3) Maşa İle Dalgalı Saçlar

Kısa sürede saçlarınızı denizden çıkmış gibi yapmak için maşa kullanabilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan kalın maşalar ile doğal dalgalar elde etmeniz mümkün.

Saçlarınızı geniş geniş sararak bukle kazandırdıktan sonra tarayın ve buklelerin açılarak doğal bir şekle bürünmesini sağlayın.

İşte saç tipiniz ve modeliniz ne olursa olsun bu yöntemleri kullanarak saçlarınızın denizden çıkmış gibi dağınık, salaş ve dalgalı olmasını sağlayabilirsiniz!


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir