Ombre modelleri

Kendinize uygun balyaj ve Ombre modellerini arıyorsanız bu kategorimizde bulunan ombre modelleri çok işinize yarayacak. Ombre dediğimiz şey aslında balyaj dediğimiz tekniğin başka bir versiyonudur. 2017 – 2018 yılının en popüler saç renklendirme işlemlerinden birisi olan ombre modelleri, genellikle koyudan açığa veya açık renkten koyu renge doğru gözükecek şekilde uygulanır. Genellikle iki renk arası geçişler kullanılır ancak 3 renk ve daha fazlası da uygulanabilmektedir.

Ombre modelleri internette en çok paylaşılan ve 2018 yılında çok popüler olan saç modellerinden sadece birisidir. Popüler olmasının sebebi ise gerçekten çok şık bir görünüm yaratmasıdır.

Ombre saç modellerinin en büyük özelliği saçın doğallığını bozmadan renk geçişlerinin yumuşak olarak uygulandığı bir işlemdir.Böylece saç uçlarına gölge veya açık renk tonları veriliyor. Fark yaratmak için en ideal saç modellerinden birisidir desem abartmış olmam sanırım. Bu saç modeli ile diğer insanlardan daha çok farkedilecek ve dikkat çekeceksiniz.

Ombre saç modelinin aslında çıkışı 2014 yılında olmuştur. Son 2 yılda ise popülerliği günden güne artarak devam etmiştir. Aslında Avrupa ve Amerika’da çok alışılmış bir saç modeli olmasına rağmen ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlanmıştır. Böylece saç rengi seçerken akla gelen ilk tercih olmaya başlamıştır. Tekniğin yeni olmasından dolayı kuaförünüzün daha önce uyguladığı modelleri görmeden kesinlikle yaptırmamanızı öneririm. Ombre tekniği yeni olduğu için her kuaför bu konuda yeteri kadar tecrübeli olmayabilir ve saçınıza istemediğiniz bir rengi veya tonu uygulayabilir.Bu tarz durumlar oluşmasını engellemek için stilistinizin tecrübeli olduğundan emin olmanızda fayda var.

Bu tekniğin en önemli özelliği saçınıza daha az zarar vermesinin yanında ince ve zayıf olan saç tiplerini daha hacimli göstererek daha sağlıklı ve parlak bir görünüm oluşturmasıdır. Yani eğer ince telli saçlara sahipseniz ombre saç modelinden çekinmenize hiç gerek yok. Hatta size önerilerimiz arasında!

Ombre saç modelleri son yıllarda bir çok yerli ve yabancı oyuncu tarafından tercih edilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Sanıyorum popüler olmasında büyük bir etken. Sebebi ne olursa olsun ombre modelleri popüler olmayı hak ediyor ve 2018 yılının en popüler saç modelleri arasında yerini alıyor. Şimdi sizleri bizim ombre modellerimiz ile baş başa bırakıyoruz.Konu ile ilgili yazılarımızı yukarıda görebilirsiniz.