Ombre modelleri

Ombre saç stilleri ve ombre saç örnekleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ombre Fransızca bir sözcük olup gölge, gölgelendirme anlamlarına gelir. Saç dizaynında ise saçlara uçlarına doğru belirli bir renk tonlarında doğal gölge verme işlemine denir. Peki sizce ombre son aylarda neden bu kadar trend oldu ? Balyajdan farklı olarak saça keskin hatlarla değil, doğal tonlarla ve yumuşak renk geçişleriyle gölgelendirme yapılarak saçın naturel görünümünü bozmadan ışıltılı bir hal almasını sağlar. Saçını boyatmaya korkan ve her ay dip boya derdiyle uğraşmak istemeyen bayanlar tarafından rahatça tercih edilebilir.

Ombre uygulaması saç diplerinden koyu tonlarda başlamalı ve uçlara doğru açık tonlar elde edilerek yapılmalıdır. Saçın doğal görünmesi ve yumuşak renk geçişleri elde edilmesi açısından ombre klasik balyajdan farklı olarak saça krepe atılarak yapılır.  Bazı ombre saç stillerinde diplere de çok ince şekilde balyajlar atılır bu da geçiş yaparken keskin bir çizgi ve ton oluşumunu engeller. Genelde çok koyu olmayan her saç tonunda uygulansa da en çok kahverengi ve tonları, sarı tonları, küllü, gümüş ve dore renkleri tercih edilir. Ben bu uygulamayı en çok kumral saç tonlarına yakıştırıyorum, bence bu tonlarda çok doğal ve zarif bir görünüm elde edilebiliyor. Kırmızı , pembe , mor gibi marjinal saç renklerinde de uygulanması mümkündür.

Evde ombre yapımı

Ombre kısa, orta, uzun saç farketmeksizin her saça uygulanabilir. Saça çok fazla zarar veren ve yıpratan bir işlem değildir, yalnızca doğru kişiler tarafından profesyonel olarak uygulanması doğal ve mükemmel sonuçlar elde edilmesi için gereklidir. Eğer kendinize güveniyorsanız evde hazır ombre uygulama kitleriyle de saçınıza doğal ışıltılar katabilirsiniz.

Bu yıla damgasını vuran ombre saç modellerini tercih eden ünlüler arasında; Rihanna, Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Kate Beckinsale, Lily Aldridge, Jessica Alba, Rachel Bilson, Olivia Palermo, Miranda Kerr, Jessica Biel  Sandra Bullock, Mila Kunis, Doğa Rutkay, Hülya Avşar, Tuğçe Kazaz, Ebru Gündeş örnek olarak gösterilebilir.

Ombre saç stilleri

Evet, şimdi sıra geldi birbirinden güzel ombre saç stilleri ile ilgili örnekler paylaşmaya! Beğendiğiniz ombre uygulamasını kuaförünüze danışarak yaptırabilir ve yeni ombre saçlarınız ile harika görünebilirsiniz!
Ombre saç modelleri
Orta saç için ombre
Uzun düz saç için ombre
Uzun dalgalı saç ombre ombre
Uzun kıvırcık saç ombre
Orta boy saç ombre
2 tane harika ombre modeli
Uzun dalgalı saç ombre
Omuz hizasında saçlar için ombre örnekleri
Uzun saç için ombre model örneği
Dalgalı saçlar için ombre örneği
Kahküllü uzun saç ombre örneği
Uzun saç için harika ombre
Tarz saç modeli ombre
2 açıdan ombre modeli


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir