Ombre modelleri

20 Ombre saç stilleri ve ombre saç örnekleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ombre saç modelleri son yılların en popüler saçlarından biri olarak 2016 ya doğru yaklaşmakta olduğumuz şu günlerde de yerini hala korumakta. Ombre modelleri nedir diyecek olanınız var ise : ombre saç sahip olduğunuz saç renginin iki uç ton açığını degrade ederek yani geçişli bir şekilde saçınızın uçlarına  yayarak yapılan saç boyama işlemidir. Ülkemizde çok yeni bir teknik olduğu için, internet üzerinden saç modelleri hakkında bilgi almadan yaptırmamalısınız.

Ombre saçı genellikle her saç tipi kullanabilir çok kısa bir saçınız yoksa ombre saç modelini denemenizde hiçbir sakınca görmüyorum. Özellikle kumral renklerde kullanıldığında benim çok daha hoşuma giden ombre her tür saç rengine uygulanabilmektedir. Saçınızın doğal renginde olup olmaması önemli değil boyalı saçlara da ombre işlemi yapılmaktadır. Ombre işlemini yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus hangi kuaföre gittiğinizdir. Evde pek kolay yapamayacağınız bu işlem için kesinlikle işinin eli bir kuaföre gitmenizi tavsiye ediyorum. Kötü ombre yapılan bir saçta renk geçişi çok keskin olacak ve bu saçınızı iki ayrı renk gösterecek bu da saçlarınızı hiç hoş olmayan dip boyası gelmiş ,uzun süredir bakımsız ve boyasız duran bir saça dönüştürecektir . Bu sebeple gittiğiniz kuaförün önceden yapmış olduğu ombre saç modellerine bakmanız sizin için bir güvence olacaktır.

Her yüz tipine gidecek ombre saçlarınızı duştan hemen sonra ellerinizle şekil vererek kurutup hiç emek harcamadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu saçlar sizi sürekli kuaförden yeni çıkmış bir bayan havasına sokacaktır. Her zaman bakımlı göründüğünü düşünmeyi kim istemez ki. Gencinden orta yaşlısına her yaştaki bayanlar bu saçı benimseyerek kullanabilirler .

Düz ve dalgalı 2 adet ombre saç modeli örneği

Ombre saçlara en çok giden model hafif dalgalı saç modelidir. Özel bir güne gidecek olsanız bile saçınıza sadece hafif bir maşa yardımıyla şekil vererek evden öylece çıkabilirsiniz. Çünkü saçınızdaki renk geçişleri zaten sizi bir adım önde tutacaktır. Ombre saçlar aynı zamanda diğer boyalı saçlara göre ışıltısı çok daha belli olan saçlardır. Bu saçlarla çok koyu makyaj yapmanız gerekmez. Bazen sadece bir eyeliner ve bir allık çok şık görünmenize yeter de artar bile. Saç renginiz koyu bir renk ve ombreleriniz de buna uygun olarak yapılmışsa bu sefer gözkapaklarınıza süreceğiniz siyah far veya smokey eyes makyajı sizi oldukça seksi bir görünüme kavuşturabilir.

Ombre saçlarla sizlere önermeyeceğim şey keskin topuzlardır , kimilerinizin çok hoşuna gitse de inanın saçınızdaki renk geçişleri görünmediği için saçınız keskin iki renk olarak algılanır ve bu sizi bakımsız gösterebilir. Ombre saçlarla topuz kullanmak istiyorsanız kesinlikle dağınık topuzları tercih etmelisiniz . Dağınık topuzlar saçınızdaki ışıltıyı görünür hale getirir ve çok şık bir görünüm verir. Ombre saçlarınıza gevşek örgüler de çok yakışacaktır . Yine bu model saçlarınızın geçişlerini rahatlıkla ortaya çıkarır. Hatta bu örgülerin üstüne dore rengi incecik bantlar da takıp adeta günün tanrıçası olabilirsiniz .

Ombre saç renkleri

Ombre saç modelleriyle ilgili size aktarabileceklerim şimdilik bu kadar bayanlar . Umarım işinize yarayacak bilgiler edinmişsinizdir. Şimdi sizleri ombre saç modellerinin bulunduğu fotoğraf galerimizle başbaşa bırakıp mutlu günler diliyorum.
Ombre saç modeli örnekleri
Kahküllü uzun ombre saç stili
Uzun düz ombre saç modeli
Koyudan açığa uzun dalgalı saç modeli
Açık sarıdan koyuya ombre dalgalı saç modeli
Kızıl ombre saç modeli
3 adet harika ombre saç model örneği
Koyudan açığa uzun dalgalı ombre saç
Orta boy koyudan açığa ombre dalgalı saç modeli
Uzun dalgalı ombre saç modeli
Uzun dalgalı koyudan açığa ombre saç stili
Uzun dalgalı ombre saç modeli örneği
3 adet harika uzun ombre saç modeli
Kısa saç için ombre modeli
Uzun saç için ombre modeli
Uzun dalgalı saç için ombre örneği
Düz uzun saç için ombre modeli
Orta boy saç için ombre örneği


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir