Ombre modelleri

2016 Sezonunun Ombre Saç Modeli Trendleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son yıllarda moda olan ombre saç modelleri özellikle saçlarının tamamını boyamak istemeyen ve doğal bir görünüm hedefleyenlerin sıkça tercih ettiği saç boyama yöntemlerindendir. Saçların dip kısımlarının koyu ve uç kısımlarının açığa dönüştüğü bu saçlar doğal olarak saç rengi açılmış gibi bir izlenim yaratırlar.

Ombre Renk Geçişleri

modern ombre

Saç renginden bir kaç ton açık bir renk özel bir yöntemle saç uçlarına uygulanır ve doğal bir görünüm hedeflenir. Ama ombre saç modelleri sadece doğal şekillerde değil farklı biçimlerde de uygulanabilir. Mesela uçları koyu dipleri açık da olabilir. Uçları mavi yeşil, mor, pembe gibi renklere de boyanabilir. Ya da saçlara diplerden koyu renkler çıkmış gibi bir izlenim de verilebilir. Bu kişinin tercihine bağlıdır ve isteğine göre yapılır. Ama doğal bir görünüm isteyenler saç renklerinden bir kaç ton açık renklere boyatmalıdırlar.

şık ombre modeli

Hollywood’da da sıkça gördüğümüz ombre saçlar, genç kızlar için ideal bir saç boyama yöntemidir. Özellikle uzun saçlar için harika bir tercih olan ombrelerin uç kısımları son yıllarda beyaz ve gümüş renklerle süslenmeye başlamıştır.

Evde Ombre Yapılışı

ombre saç tonu

“Evde ombre yapılır mı?” ve “Evde ombre yapılışı” diye çok fazla soru geliyor.. Tabi ki bu mümkün! Kozmetik marketlerde birçok markanın ombre setleri bulunmaktadır ve evde kolayca saçlarınıza ombre uygulamanız mümkün olabilmektedir. Özel bir fırça ile uygulanan ombre boyası, her saç rengi için özel tonlarda olmakta ve uygulanmaktadır. Aldığınız sette adım adım evde nasıl ombre yapılır anlatılmaktadır ve doğru bir şekilde uygularsanız kendi başınıza harika sonuçlar alabilirsiniz.

Ombre Renkleri

Çok tutulan ana ombre renklerini aşağıdaki örnekten inceleyebilirsiniz. Sırasıyla gümüş ombre,karamel ombre,gül rengi ombre,küllü ombre,nötral ombre,altın ombre,bej ombre ve şarap rengi ombredir.
ombre saç renkleri

Ombre Saç Örnekleri

Ombre saç modelleri sadece tek bir renk ile değil birçok farklı renkle de yapılabilir. Diplerden uçlara doğru kademeli bir açılma şeklinde olan modeller olduğu gibi. Üst kısımlar mavi alt kısımlar pembe gibi farklı renklerle de uygulanabilir.

mavi ombre saç

Bu yılın ombre modasında uç kısımlarda beyaz ve gümüş rengi ombre uygulamaları moda olmuştur. Sarışın olmak isteyenler, ombre uygulamasıyla daha doğal bir sarışınlık yaratmaya başlamışlardır. Aşağıdaki ombre örneklerini inceleyerek kendinize uygun bir seçim yaparak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

ombre saç rengi

ombre saç

ombreli saç rengi geçişi

ombre saç modeli örneği

renkli ombre geçiş

sarı geçişli ombre

uzun dalgalı ombreli saç modeli

koyu ve açık ombreli saç modeli

koyudan açık sarıya ombre

modern ombre rengi

ombre saç modeli

Diğer ombre örneklerimizi ve önerilerimizi görüntülemek için tıklayın.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir