Gelin saç modelleri

Gelin Topuzu Modelleri – Gelin saçı modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün tarihiniz yakınlaşıyor mu? Çocukluğunuzdan beri kurduğunuz gelinlik hayaliniz artık gerçek oluyor. Tabi ki bu özel günde bir prenses gibi gösterişli ve alımlı olmayı istiyorsunuz. Gelinlik seçiminden sonra sıra saçlarınızda…. Bu özel günde  nasıl bir saç modeli seçeceksiniz? Her ayrıntısını özenle tasarladığınız düğün gününüzde hoş görünmeniz için seçtiğiniz muhteşem gelinliğe ve yüz hatlarınıza uygun bir gelin topuzu modelleri arasından uygun bir seçim yapmalısınız. Seçeceğiniz topuz saç modeli güzelliğinizin ve gelinliğinizin ön plana çıkarması gerekmektedir. İşte bu konuda size harika modeller göstererek bu seçiminizi kolaylaştıracağım

Gelin Topuzları

Gelinler için topuz modelleri yıllardan beri modası geçmeyen  ve hemen hemen her kadına yakışan harika bir saç modelidir. Her kadına yakışacağını söyledik, ancak tabi ki her kadının yüz şekline göre uygun ayrı bir topuz modeli bulunuyor.
Gelin topuzu
Gelinlik giyeceğiniz o unutulmaz düğün gününüzde saçlarınızın topuz olmasına karar verdiyseniz, göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör olduğunu unutmayın. Mesela seçeceğiniz kuaför çok önemlidir.Bunun dışında gelinliğinizin modeline ve kullanacağınız aksesuarlara uygun bir model seçmeniz gerekir. Gelinliğinize ve aksesuarlarınıza uygun saç modelini kuaförünüzle beraber belirlemeniz daha doğru bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Saçlarınıza yapacağınız topuz modelini seçerken saç renginizin ve saç uzunluğunuzun da önemli olduğunu unutmayın.  Bu söylediklerimizi göz önünde bulundurarak, birçok model arasından seçim yapmanızı kolaylaştırmak için size bazı gelin saçı modellerini derledim. Klasik gelin başı topuz modelleri ile başlıyorum!

Klasik Gelin Başı Topuz Modelleri

Vintage tarza sahip bir kadınsanız ve gelinliğinizin modeli de eski zamanlara uygunsa klasik topuz modelleri sizin için uygun olabilir. Ayrıca dantel gelinlik seçtiyseniz gelinliğinize uygun olarak şık gelin topuzu modelini tercih edebilirsiniz. Bu saç modellerini farklı aksesuarlar ile uyumlu hale getirerek muhteşem görünmeniz içten bile değil!

Gelin topuzu modeli

Aksesuarlı Ve Çiçekli Gelin Topuzu

Özellikle son yıllarda aksesuarlar gelin başlarında çok fazla tercih edilir hale geldi. Ve topuz modelleride bundan nasibini aldı.Topuz modellerinde de çeşitli aksesuarlar kullanılarak çok hoş tarzlarda gelin saçı modelleri elde etmek mümkün. Düğünüzde seçeceğiniz topuz modelinde aksesuar kullanacaksanız topuzunuzun oldukça sade bir tarzda olmasına dikkat etmenizi öneririm, aksi takdirde uyumsuz bir görüntü ortaya çıkar.
Aksesuarlı gelin topuzu
Aksesuarlı düşük gelin topuz modeli
inci aksesuarlı gelin topuzu
Pırlantalı gelin topuz modeli

Dağınık bırakılmış şekilde yapılan saç modelleri son yıllarda doğal görünmesi sebebi ile trend olmayı başarmıştır. Eğer düğününüz kır veya açık alanda yapılacaksa biraz dağınık görünen ve çiçekli aksesuarlar ile süslenmiş bir topuz modeli harika bir seçim olabilir. Eğer bu özel günde saçınızda aksesuar olarak çiçek kullanmayı düşünüyorsanız gelin başı çiçeği isimli konumuzu da incelemenizi öneririm. Size en azından fikir vereceğine ve seçim yapmanızda yardımcı olacağına eminim.

Beyaz çiçekli gelin topuzu
çiçekli gelin topuz modeli
çiçekli gelin topuzu
Kabarık Gelin Topuzu

Gelin olduğunuz o özel anınızda topuz modeli seçtiyseniz düğün fotoğraflarınızı da düşünerek seçim yapmanız gerekiyor. Fotoğraflarda çok güzel görünmenizi sağlayan ve belirgin olabilecek bir kabarık gelin topuzu ile özel anınızda şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.
kabarık gelin topuzu

Yüksek Gelin Topuzu Ve Ense Topuzu

Tepede görünen topuz modelleri gelinlerin çok uzun yıllardan beri vazgeçemediği bir modeldir. Tepede yapılan yüksek ve büyük bir topuz, minimalist gelinlik modelleri ile tercih edilebilir. Farklı ve doğal aksesuarlar ile süsleyebilir, düğününüzde şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz.

Sade tarzda seçtiğiniz gelinliğinize uygun bir ense topuzu seçtikten sonra zincirli ve taşlı saç aksesuarları ile biraz hareket katabilirsiniz. Özel gününüzde unutmaz ve harika görünmek için nasıl bir topuz modeli seçeceğinize biraz olsun katkıda bulunabildiysem ne mutlu! Düğününüzde harika görünmek ve göz kamaştırmak için artık hazırsınız.
Yüksek gelin topuzu
Tepeden gelin topuzu

Tepeden büyük gelin topuzu

Bu özel gün için hangi tarz bir gelin başı yaptıracağınıza hala karar veremediyseniz Gizem‘in yazdığı gelin saç şekilleri isimli konuyu da okumanızda fayda var.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir