Gelin saç modelleri

Yaz gelinleri için harika gelin saçı modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Eğer yaz gelini olacaksanız ve bunun için kendinize uygun saç modeli arıyorsanız, bu konuda aradığınız herşeyi bulacaksınız. Gelin adaylarının en çok tercih ettiği ve yaz gelinlerinin kullanabileceği  3 harika gelin saçı modelini bu başlıkta anlattım. Buradaki harika yaz gelin saçı modelleri ile size ilham kaynağı olacağıma eminim. Önerilerime topuz gelin saçı modelleri ile başlıyorum.
Topuz gelin saçı modelleri

yaz için Örgülü gelin saçı modeli

Düğün ve gelin saçı dendiğinde akla ilk gelen saç modeli topuzdur. Topuz, yaz gelinleri için en ideal modellerdendir. Topuz ensenize yapışmaz, sizi terletmez ve saçlarınızın bozulması gibi bir derdiniz kalmaz. Üstelik topuz modeli, ilk fotoğrafta nasıl görünüyorsanız son fotoğrafta da öyle görünmenizi sağlar. Şimdi, bu dillere pelesenk olmuş tek düze topuz modellerinden kurtulma vakti geldi de geçiyor. Sadece ufak aksesuarlarla süslemeler yapabileceğiniz topuz modelini dağınık bir şekilde de kullanmanız mümkün. Böylelikle çok daha orjinal bir model elde edebilirsiniz. Topuz saç modeli dayanıklı olması sebebiyle de kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Birçok kadın tarafından her özel günde ve gündelik hayatta kullanılan bu model, aksesuarlarla zenginleştirildiğinde eşsiz bir görünüme kavuşur. Büyük ve renkli çiçekler ile süsleyeceğiniz topuz modeli, size sofistike ve latin bir hava katar. Tabi kullanacağınız çiçeğin gerçek olmaması da önemlidir. Unutmayın ki sıcak ve nemli bir gece ise, taze çiçek kullanmak sizi zor durumda bırakabilir.

Zarif ve klasik bir gelin olmak istiyorsanız taşlı taçlar tercihiniz olabilir. Bu tarz aksesuarlar net ve keskin bir topuzdan ziyade dağınık toplanmış topuzlarla ve dağınık bırakılmış perçemlerle uyumludur. Aşağıdaki topuz gelin saçı modelleri ile ilgili önerilerimizi inceleyebilirsiniz. Daha fazla seçeneğe ihtiyacınız varsa topuz modelleri kategorimizden gelin saçınız için seçebileceğiniz birbirinden güzel modeller bulabilirsiniz.
Kahküllü gelin topuz modeli
Perçemli gelin topuzu saç modeli örneği
Gelin dağınık topuz saç modeli
Kahküllü gelin topuzu
Perçemli gelin topuzu

Örgü gelin saçı modelleri

Örgü, yeni nesil gelinlerin yeni aksesuarları haline gelmiştir. Ekstra hiçbir çaba sarf etmeden oluşturabileceğiniz bir model olan örgü, kattığı masumane havanın yanında kadınsılığı da ön plana çıkarır. Günlük bir model gibi görünse de, gelinlerin masumluğuna en çok yakışan modellerdendir.

Kır düğünü yapacaksanız, dağınık örgüler tam size göre. Bu örgüyü yandan, gelişi güzel yapılmış şekilde bırakabilirsiniz. Bu modeli ince aksesuarlarla da süsleyerek farklı bir tarz katabilirsiniz. Ama dikkat edin, saçlarınız ne kadar perçemli ve katlıysa uğraşması da bir o kadar zor olur.

Klasik bir örgü modelinden çok daha özgün bir model istiyorsanız balık sırtı örgü ya da kılçık örgü modeli size uygun olacaktır. Oldukça kibar ve zarif görünen bu örgü modelleri klasik örgüye kıyasla daha uğraştırıcıdır. Duvak tercih etmeyen gelinlere, bu arkadan tek yapılan balık sırtı ve kılçık örgüler çok yakışacaktır.
Örgü gelin saçı
Örgü gelin saçı modelleri

Örgü gelin başı
balık sırtı gelin saçı modeli

Açık gelin saçı

Nemli bir ortamda, deniz kenarında bir gelin olacaksanız açık saçtan mutlaka kaçının. Çünkü saçlarınız terden kabarır, ense kısmı ter sebebiyle birbirine karışır ve hiç hoş olmayan bir görüntüyle karşılaşılabilir. Bu da bir gelinin isteyeceği en son şeydir. Bundan kaçınmak için ne yapabiliriz? Açık saç kullanacaksanız, uygun ürünlerle saçlarınızın dalgasını ve duruşunu kontrol altına alabilirsiniz. Herhangi bir saç spreyi veya köpük işinizi görecektir. Saçlarınıza istediğiniz şekli verdikten sonraq bu ürünleri saçlarınıza uygun yöntemle uygulamanız yeterlidir.

Yumuşak düşüşlü, doğal dalgalar yaz gelinleri için en uygun modellerdendir. Açık saç kullanacaksanız bu yumuşak düşüşlü dalgalar kurtarıcınız olacaktır ve klasik gelinler için biçilmiş kaftandır. Saçlarınızla ne kadar oynarsanız saç modeliniz o kadar az dayanır ve sizi yarı yolda bırakır. Bu yüzden saçlarınızın alnınıza gelen kısımlarını, perçeminizi veya kaküllerinizi geriye doğru küçük bir aksesuarla tutturmak suretiyle toplarsanız sizin için çok daha rahat bir gece olacaktır. Üstelik çekilen ilk fotoğraf ile son fotoğraf arasında dağlar kadar fark da olmayacaktır. Kullandığınız bu ufak aksesuarlar sade tarzınıza farklılık ve orjinallik de katacaktır.

Doğal dalgalar ise kumsalda evlenen gelinler için çok uygun olacaktır. Özen gösterilmemiş, uğraşılmamış izlenimi veren bu modeller size denizden çıkmış havası vereceği için kumsalda kullanım için fazlasıyla uygundur. Ancak doğal dalgalı model ile kumsalda duvak kullanmak zıt bir hava oluşturacaktır. Bunu önlemek için taze, tropikal çiçeklerle saç modelinizi zenginleştirebilirsiniz.

Size yapacağım en önemli uyarı; asla kaküllü bir gelin olmayın. Hele yazın kaküllü bir gelin olmak gerçekten büyük bir pişmanlık olacaktır. Terden alnınıza yapışan ve tel tel ayrılan kaküller düğün fotoğraflarında hiç hoş görünmeyecektir.
aksesuarlı Açık gelin saçı
yaz ayları için Açık gelin saçı
Dalgalı Açık gelin saçı
Açık gelin saçı
çiçek aksesuarlı Açık gelin saçı


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir