Gelin saç modelleri

Saça göre duvak modeli seçimi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğünle ilgili her aksesuarın belirli kriterleri vardır ve neyi,nasıl, ne ile birlikte kullanacağımız çok önemlidir. Kullandığımız her aksesuarın bir kriteri vardır. Nasıl ki gelinlik vücut tipine göre seçiliyorsa, duvak da saç şekline uygun olmalıdır. Her aksesuarda olduğu gibi duvağın da birçok çeşidi ve modeli, kullanım tarzı vardır. Önemli olan sizin kendinize yakışan duvak modelini bulmanızdır.

Saç-duvak arası seçim yapmak gerekirse bu noktada duvağın önemi çok daha fazladır. Belki de hayatınızda bir defa kullanacağınız aksesuar olan duvak, saçınıza da uygun şekilde seçilmelidir. Hem saçlarım görünsün hem duvağım dikkat çeksin istiyorsanız da buna uygun bir duvak seçebilirsiniz. Yok saçım görünmesin bütün gözler duvağımda olsun derseniz yine size önerilerim olacak. Buyurunuz, hepsi aşağıdaki yazımda.

Kısa saçlar için duvak modelleri

Kısa saçlara sahipseniz ve gösterişli ama bir o kadar da şık bir duvak istiyorsanız, kısa kafes duvaklar tam da size göre. Saçlarınız kısaysa eğer duvağınızın da kısa olması gerekir ki duvak, saçlarınızın boyunu daha da kesmesin ve kendini göstersin. Kafes duvaklar kullanımı açısından hem kolaydır hem de geleneksele daha yakın olması açısından tercih sebebidir.
kısa saçlar için duvak modelleri
kafes duvak modeli
kısa saç için kafes duvak modelleri
Kısa saçlarınıza kullanacağınız diğer bir duvak modeli de taç duvak modelidir. Taç duvaklar saçınıza kullandığınız taç aksesuarının ucuna geçirilmiş şekilde bulunur ve fazla çaba gerektirmeden saçınıza taçla beraber oturtulur. Üstelik zarif bir görüntü sağlar ve şıklığınızı ortaya koyar. Kısa saçlara sahipseniz duvak görevi gören aksesuarları da tercih edebilirsiniz. Örneğin; minik beyaz şapka aksesuarlar bu noktada yardımcınız olabilir. Görsellerini de aşağıda göreceğiniz şekilde, bu şapka aksesuarların kullanımı kolaydır ve saçlarınızın daha da dikkat çekmesine olanak sağlar. Bu minik şapkalar arasında renk seçimi de yapabilirsiniz, böylece saç renginize göre bir uyum sağlamış olursunuz.

Orta boy saçlar için duvak Modelleri

Her zaman söylediğim gibi, orta boy saçlar için her renk her model uygundur ve en büyük avantajı da budur. Orta boy saçlara sahipseniz, kısa duvak modellerini de uzun duvak modellerini de, ufak düğün aksesuarlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tercih açısından seçeneğiniz sonsuzdur ve seçim tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Geleneksel bir duvak mı tercih edersiniz yoksa daha marjinal,sıra dışı bir duvak modeli mi? Burada kişiliğinizi yansıtmak size kalmıştır. Benim orta boy saç modellerine en çok yakıştırdığım duvak çeşidi, topuz üstünden takılan orta boy duvak modelidir. Bu model, omuzlara kadar dökülür ve sade bir görünüm verir. Saç modelinizin gösteriş ve sadeliğine göre duvak tercihinizi yapabilirsiniz. Gösterişli bir saç modeli tercih edecekseniz, sade bir duvak modeli seçmeniz gerekir. Eğer sade bir saç modeli tercih edecekseniz duvak seçiminiz daha gösterişli olmalıdır ki bu en özel gününüzde özensiz görünmeyin. Görsellerimiz, size bu konuda yardımcı olacaktır.
orta boy saç için gelin duvak modeli
orta boy saç için duvak modeli
orta boy saçlar için duvak modeli
orta boy saç için duvak modelleri
orta boy saçlar için gelin saç duvak modeli

Uzun saçlar için duvak Modelleri

Duvak seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta olduğunu yazımın başında sizlere söylemiştim. Söylemek istediğim, duvağın gelinlik için öneminin büyük olduğu ve özenle seçim yapılmasıdır. Uzun saçlara sahipseniz ve duvak seçiminde kararsızsanız, ince eleyip sık dokumanız gerekecektir. Çünkü burada devreye, saç modeliniz işin içine girecektir.

Kapalı duvak modeli

Saçlarınızı dağınık mı bırakacaksınız? Ya da zarif bir örgü modeli mi yapacaksınız? Topuz modellerinden birini mi deneyeceksiniz? Bunlardan her biri, duvak seçiminiz için size fikir verecek kriterlerdir.

Saçlarınızı topuz modeli yapacaksanız, size önerim topuz altı duvak modeli olacaktır. Çünkü bu model uzun olması ve topuzu ortaya çıkarması bakımından gayet hoş ve sade bir modeldir. Topuz altı duvak modelinde, sıkıca topuz yapılmış saçın altından duvak yerleştirilir ve aşağı kadar istenilen uzunlukta sarkıtılır. Topuz modelini tercih etmiyorsanız ve saçlarımı dağınık,açık bırakmak istiyorum diyorsanız o zaman da size, uzun kafes duvak modeli önerim olacaktır. Uzun kafes duvak modeli, kısa saçlarda kullanılan kafes modelinin aksine daha uzun boyuttadır ve aynı zerafeti saçlarınızla uyumu yakalayarak verir. Daha masum ve şık bir görünüm istiyorsunuz ve örgü modeli mi kullanacaksınız? O zaman da sizlere tavsiyem, bombeli taç duvak modeli olacaktır. Bu modelde sade veya tercihinize göre süslü bir taç, saçınızın ortasına yerleştirilir ve saçınızın arka kısmında bir bombe oluşturulur. Bombe üzerine eklenen duvak isterseniz kısa isterseniz uzun şekilde olabilir. Duvak seçiminde zorlandığınız diğer konular için sitemizdeki gelin saç modelleri kategorisine göz atabilirsiniz.Mutlu kalın…

Uzun saçlar için duvak
Uzun saça uygun duvak modeli
Uzun duvak modeli
Harika taşlı duvak modeli
Topuz saç için duvak modeli
Zarif duvak modelleri
Topuz saç için duvak


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir