Gelin saç modelleri

Gelin başı için çiçek modelleri ve gelin başı çiçeği

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelin başı denildiğinde aklımıza neden sıkıca toplanmış saçlar ya da sımsıkı yapılmış kocaman bir topuz gelsin? Bu klişelerden sıkıldığınızı duyar gibiyim ve sayfamda bu konuya yer veriyorum kızlar. Düğün saçı,gelin başı derken hepimiz aldık başımızı gittik. Abartı makyajlar, kafamızı sağa sola çeviremeyeceğimiz kadar sıkı yapılmış saç modelleri , topuzlar,lüleler…Bu klişelerden kurtulmak için ihtiyacımız olan şey bir papatya tacı da olabilir bir gelin çiçeği de. Üstelik fazla süslü ve abartılı olması da gerekmez. Aksine düğünler, biz kadınların genç kızlıktan beri masumluğu temsil ettiğini düşündüğümüz olaylardır. Bu masumluğu nasıl ortaya çıkaracağımız da bizim elimizde. Hem masum hem şık,zarif bir görünüm için yapmamız gerekenleri sizlere kısaca özetleyeceğim bu yazımda.

harika çiçekli gelin tacı

Öncelikle gelinliğinizin rengi,şekli ve boyu gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Daha sonra saç rengi ve gelinlik rengini baz alarak bir çiçek rengi seçimi yapmalısınız. Şöyle ki kırık beyaz rengi bir gelinliğe kahverengi ya da lacivert tonlarında gelin başı çiçekleri uymaz. Bunu nasıl anlayacağız? Çok basit, gelinlik renginiz ne kadar açık renk ise çiçek renkleri de buna paralel olarak açık tonlarda olmalıdır ki gelinliğinizi boğmasın.

Beyaz renkli gelinlikler için açık pembe tonları,sarı tonları,çok açık mavi tonları,pudra tonlarını kullanabilirsiniz. Krem rengi bir gelinliğe sahipseniz koyu pembe tonları,laciverte yakın mavi tonları,çingene pembesi tonları,açık kırmızı tonları, turuncu tonları tercih edebilirsiniz.

Seçeceğiniz gelin başı çiçeği sahici olabileceği gibi metal ya da yapay çiçeklerden de oluşmuş olabilir. Dipnot:Kullanım kolaylığı açısından yapay çiçekler daha fazla tercih edilmektedir.

gelin tacı

Çiçek modeli dışında yukarıda da söylediğim gibi bir papatya tacı da işinizi görebilir. Yine bu papatya tacını da gelinlik renginize göre seçme şansına sahipsiniz. Piyasada turuncu,mavi,toz pembe,sarı,koyu pembe gibi renk seçenekleri mevcut. Bu papatya tacını dağınık bıraktığınız, doğal görünümlü saçlarınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda gelin başı modeliniz saç örgülerinden veyahut balık sırtı modelinden oluşuyorsa bu papatya tacı yine şıklığınıza şıklık katacaktır. Soft ve masum görüntünüzü ikiye katlayacak olan bu detaylar için fazla zaman harcamanız da gerekmeyecek üstelik.

gerçek çiçekli gelin başı

Saç modeliniz ne olursa olsun, bu gelin çiçeklerini saç aralarına serpiştirip de kullanabilirsiniz. Fakat saç renginiz burada etkili olacaktır ki gelin çiçekleriniz arka planda kalmasın. Siyah saçlara sahipseniz minik beyaz çiçekler sizin için uygun olacaktır ve siyah beyaz renkler zıtlık içerisinde muhteşem bir görünüm sağlayacaktır. Kızıl saçlara sahipseniz yine beyaz ya da krem rengi çiçekler sizin için uygun çiçekler olacaktır. Bu çiçekleri taç haline getirilmiş şekilde de kullanmanız mümkün. Kumral tonlarında saçlara sahipseniz mavi ya da lacivert tonları, turuncu tonları, koyu pembe tonlar size yakışacaktır. Kahverengi saçlara sahipseniz yine krem tonlarında çiçekler, açık mavi tonlar, toz pembe tonlar tercih edebilirsiniz. Ha bu tercihi yaparken gelinlik rengi de göz önüne alınmalıdır ki bu da ayrı bir dikkat gerektirecek.

Gelin başı çiçeği modelleri

Bunları yazarken aklıma gelen bir diğer konu duvak modelleri hanımlar kaçırmayın bir sonraki konum o olacak sanırım (: Sağlıkla ve güzellikle kalın… Aşağıdaki gelin saçı çiçeği modellerini incelemeyi unutmayın! (Aşağıdaki gelin başı ve gelin çiçek tacı modellerinden bazıları yapay çiçeklerle yapılmıştır)
gelin saç çiçek modelleri

gelin çiçek tacı modelleri
gelin çiçek tacı

beyaz çiçekli sade gelin tacı
gelin çiçek tacı model örnekleri
gösterişli çiçekli gelin tacı
sade beyaz çiçekli gelin saçı
çiçekli gelin saçı
yapay çiçekli gelin saçı
çiçekli gelin saçı süslemesi

gelin başı çiçekli
renkli çiçekli gelin tacı
Harika renkli çiçekli gelin tacı
Sade çiçekli gelin başı


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir