Gelin saç modelleri

Uzun saçlar için Gelin topuz saçı modelleri ve önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hanımlar, hepimizin bildiği ve hissettiği gibi düğün günü biz kadınlar için en özel gündür. Nitekim bu özel günü en içimize sinecek şekilde ve kusursuz yaşamak isteriz. Bunların yanında kısıtlı zaman faktörü de olacak tabii ki. Bütün bunları kendimize dert etmeyi bırakalım istiyorum ki bu yazıyı paylaşıyorum sizlerle. Bu en özel gününüzde en özel siz olmalısınız. Ben de bunu bildiğim için aşağıda sizin için birkaç tüyo vereceğim.

Uzun saçlar için gelin topuzu fikirleri

Uzun saçlı olmak her daim zordur. Ama ilk izlenimde bıraktığı etkiler şüphesiz bu zorluğa değer. Uzun saçlarınızın havada bir defa uçuşup dalgalanması bile gözleri üzerinize çekmenize yetecektir. Eh hal böyle olunca düğün gününüzde saçlarınızı ön plana çıkarmak da size kalıyor.

Uzun saçlara sahip bir gelinseniz topuz saç modellerini çok güzel taşıyacağınız aşikar. Neden mi? Saçlarınızın uzun olması yapılan topuzun çok net bir şekilde görünmesini sağlayacak ve daha hacimli,dikkat çeken bir topuz modeline sahip olacaksınız. Topuz modelleri gelinler tarafından fazla tercih edilmektedir. Topuz saç modellerinin derli toplu ve bozulma yapmayacak şekilde olması bu modellerin tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Üstelik gelinin saçlarından çok yüzünün ön plana çıkmasını sağlar. Bu da kendini güzel hisseden her kadın tarafından denenmek ister.

Uzun gelin topuz saç modelleri

Şöyle ki, uzun saçlara sahip bir kadınsanız ve tercihiniz topuz saç modelleri olacaksa ilk işiniz yüz yapınızın hangisine uygun olabileceğine karar vermektir.

Yuvarlak hatlara sahip bir yüzünüz varsa;

Geriden topuz modelini tercih etmelisiniz. Çünkü bu model topuzunu geri plana atacak ve yüzünüzün olduğundan daha da fazla yuvarlak görünmesini engelleyecektir.

Köşeli hatlara sahip bir yüzünüz varsa;

Dağınık topuz saç modellerinden birini tercih etmelisiniz ki yüzünüzdeki köşeli görünüm yok olsun ve topuzunuz ön plana çıksın. Dağınık topuz modeli yüz şeklinizi gizlemeye yardımcı olduğu gibi size doğal bir hava da katacaktır.

Oval hatlara sahip bir yüzünüz varsa;

Çok şanslısınız demektir çünkü yüz tipiniz her türlü saç modelini kaldıracak özelliktedir. İster geriden toparlayın ister dağınık bırakın isterseniz aşağıdan topuz yapın. Tüm topuz saç modelleri size yakışacak ve öncelikle yüzünüzü ortaya çıkaracaktır.

Çiçek aksesuarlı uzun topuz saç modeli

Üçgen hatlara sahip bir yüzünüz varsa;

Size önereceğim topuz modeli elbette alttan topuz modeli. Bu aşağıdan ya da alttan diye tabir ettiğimiz topuz saç modeli nerede kimde olursa olsun sade ve salaş bir görünüm verir. Benim en sevdiğim topuz modeli olan aşağıdan topuz saç modeli üçgen yüzünüzü daha oval gösterecektir. Soft bir görünüm yaratması benim en sevdiğim özelliğidir ve eminim bu basit ve şık modelden siz de vazgeçemeyeceksiniz.

Yukarıda anlatmış olduğum yüz tipine göre uzun saç için gelin saç modelleri saçın yoğunluğuna göre de farklılıklar gösterir. Gür saçlara sahipseniz topuzunuz fazla yukarıdan olmalı ki düşme yapmasın ve en özel gününüzde sizi sıkıntılara sokmasın. Öte yandan ince telli saçlar için de avantaj söz konusudur çünkü topuzunuzu her şekilde kullanma özgürlüğüne sahipsiniz. Yalnız tepeden yapılan topuz modelleri saçlarınızı olduğundan daha seyrek göstereceği için fazla tercih edilmemelidir. Orta boy saçlara sahipseniz topuzunuzu alttan yapmanızı tavsiye ederim malum saçlar uzun olmadığı için topuz saç modeliniz sönük kalacak ve kendini gösteremeyecektir.

Topuz saç modeli

Uzun gelin topuz saçı şekilleri

Özetle, saçlarınızı ister topuz ister balık sırtı örgü yapın ister at kuyruğu modelini tercih edin. Önemli olan ne hissedip ne istediğinizdir bu özel günde. Göründüğümüz gibi değil hissettiğimiz gibiyiz hepimiz ve seçtiğimiz saç modeli de bu hislerin yansıması olmaktan öteye geçmez.. Aşağıdaki uzun gelin topuz modellerimizi inceleyin! Güzellikle kalın…

Dalgalı uzun saçlar için topuz modeli

Topuz saç modeli örneği
Gelin topuz saçı
Kumral topuz modeli
Gelin başı
Gelin topuz saçı
Topuz gelin başı
Uzun saçlara uygun topuz modeli
Dağınık topuz modeli
Harika gelin topuz saç modelleri


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir