Topuz modelleri

Topuz Saç Şekilleri ve topuz modeli önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her mevsim trend olan topuz modelleri, kadınları en şık ve zerafetli gösteren saç modelleri arasındadır . Topuz modelleri hem özel gecelerinize eşlik ediyor hem de günlük kullanım için uygun modellere sahip. Genelde moda ikonu olan ünlülerden esinlenerek yaz-kış çeşitli modeller tasarlanıyor. Eski topuz modellerinden olan örgü topuz modellerini hala birçok insanda görmekteyiz. Topuz modası geçmeyen modellerdendir ve değişime açıktır. Son zamanlarda sık görülen büyük topuz modeli genelde abiyeler ile önerilse de sokak modasında sıkça karşılaşılan topuz modellerindendir. Kısa bir açıklamak yapmak gerekirse genelde boynu kısa kadınlar boyunlarını uzun göstermek için tepe topuzunu kullanabilirler. Eskilerin topuz modellerine kıyasla artık daha modern ve kullanışlı topuz modelleri görüyoruz. Çok özel kuaförlere gitmeden bu kullanışlı topuzları evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Her gün farklı bir topuz modeli deneyebilirisiniz.

Topuz Saç Şekilleri

Çeşitli kategorilerde birçok topuz modeli bulunmaktadır. Bu topuz modellerinin bazıları günlük kullanıma uyarken bazıları daha çok özel günleriniz için kullanılıyor. Kendinize en uygun ve en çok yakışan topuz modelini seçmeniz için aşağıda topuz modellerini birkaç kategoride örneklerle anlattım.  Umarım seçiminizi yapmanızda yardımcı olurum.

Yandan Örgülü Topuz Modeli

Örgülü topuz modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri yandan örgülü topuz modelidir. Bu model dışında; balıksırtı örgü, şelale örgü ve mini örgülerde bu topuz modeli ile kullanılabilir. Özellikle sadelikten uzaklaşmak isteyen kadınların tercih edebileceği en uygun modellerdendir. Özel günlerde abiye modelleri veya şık elbiseler ile kombinleyebilirsiniz ya da gün içerisinde de rahatça kullanabilirsiniz.

yandan örgü topuz modeli
yandan örgü topuz

Örgülü Ense Topuzu Modeli

Birçok topuz ile kullanılan örgü modelleri ense topuzunda da en çok kullanılan modellerdendir. Bu model de gerek günlük kullanımda gerekse özel günlerinizde kullanabileceğiniz bir modeldir. Yani her türlü mekânda bu örgülü ense topuzu modelini tercih edebilirsiniz. Ense topuzu yaparken balıksırtı örgüyü de kullanabilirsiniz.

Örgülü Ense Topuzu Modeli

Tepeden Topuz Modeli

Her dönem trend olan tepe topuzu, diğer adıyla balerin topuzu modeli aynı zamanda da çok kullanışlıdır. Diğer topuz modellerinde olduğu gibi bu modeli de hem günlük yaşantınızda hem de özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Bu topuz modelini beş dakika da eviniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle acelesi olan ve zamanı olmayan kadınlar için gayet pratiktir. Genelde bu modelde örgü pek kullanılmasa da dilerseniz saçınızın topuzunu örerek de yapabilirsiniz. Genelde kış aylarında kazak pantolon kombini ile müthiş bir görünüm elde edebilirsiniz.
Tepeden topuz

Dağınık Topuz Modeli

En çok günlük kullanıma yakışan bu topuz modeli, saçları için çok zamanı olmayan kadınların da kurtarıcısıdır. Günlük kullanıma yakıştığı kadar özel günlerinize de yakışır. Kuaföre gitmektense kolaylıkla evde yapabileceğiniz pratik topuz modellerindendir. Dağınız topuz kadınları doğal gösterdiği için en çok tercih edilen topuzlardan birisidir. Aynı zamanda sırtı açık elbiseler ile de çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar. Eskiden daha salaş bir şekilde kullanılan bu dağınık topuz modelleri günümüzde modernize edilmiş ve kadınların bir numaralı tercihlerinden olmuştur.
Dağınık topuz

Topuz saç modeli örnekleri

Şimdi sıra geldi tüm topuz saç modelleri ile ilgili model örneklerini incelemeye!
Tepeden topuz saç model örneği
Orta boy saçlar için topuz modeli
Tepeden topuz saç stili
Balerin topuz
Tepeden dağınık topuz
Tepeden dağınık topuz saç modeli
Kumral topuz saç
Örgü topuz saç modeli
Her açıdan topuz saç modeli
2 açıdan dağınık topuz saç modeli
Topuz saç model örneği arkadan
Örgülü alttan topuz saç
Harika örgü topuz saç


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir