Topuz modelleri

Dağınık topuz fikirleri ve dağınık topuz yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Pratikliği ve şıklığı aynı anda saçlarına yansıtmak isteyen kadınların çoğu topuz saçları tercih etmektedir. Bu topuz modelleri arasından ise dağınık topuzlar tam olarak pratikliği ve şıklığı karşılamaktadır. Modası hiç değişmeyen dağınık topuz modelleri ile kadınlar gündelik yaşamlarında rahatlığı özel günlerinde ise şıklığı aynı anda hissediyorlar. Kuaföre gitme derdi olmadan evinizde kolayca yapabileceğiniz dağınık topuz modelleri ile zarafet saçlarınızdan hissedilecek.  Doğallığı ve kendilerini doğal gösteren saçları seven kadınların da en çok tercih ettiği saç modellerinden olan dağınık topuz modeli, gün boyu saçlarınızı ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

dağınık topuz adım adım

Bazı kadınların özel günlerinden olan düğün geceleri için de dağınık topuz son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Tabi ki bu tercihin altında kadınların çok uğraş vermeden müthiş saçlara sahip oldukları aynı zamanda da doğal göründükleri için bu modeli tercih ettikleri düşünülüyor. Dağınık topuz modeli, yuvarlak yüzlü kadınlar da uyumu yakalasa da diğer yüz hatlarına sahip kadınlar da başka bir formda bu modeli deneyebilirler ya da her zaman dediğimiz gibi yaratıcı birkaç dokunuş ile güzel dağınık topuzlara sahip olabilirsiniz.

Maşalı Dağınık Topuz Modeli

Dağınık topuz modelleri saçlarınızı çok yıpratmaz. Ancak bu model de maşa kullanılacağı için saç bakımınızı iyi yapmanız gerekir. Bu modeli sık sık değil de ara sıra uygularsanız hem saçınızı hem de kendinizi memnun etmiş olursunuz.
Maşalı dağınık topuz modeli yapabilmek için öncelikle tüm saçınıza maşa yapmanız gerekir. Tüm saçlarınız bukle bukle olduktan sonra saçınızın iki yanını ve üstte de bir tutam ayırarak arkada kalan bukleleri topuz yaparcasına kabartarak toka ile saçlarınıza tutturun. Daha sonra yandan ve yukarıdan ayırdıklarınızı o topuzun üzerine bırakın. Arkalardan sarkan saçlarınızı topuza toka yardımı ile birleştirin. Önde ki bukleleriniz size hoş bir hava katarken arkada ki saçlarınız ise şık bir görünüm katacaktır.
Bu saç modelini hem gündelik yaşamda kullanabilirsiniz hem de özel günlerinizde.

Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Örgü ile topuzu birleştirince güzel modeller ortaya çıktığını hepiniz biliyorsunuz ancak bu sefer örgü ile dağınık topuz birleştirilecek. Örgülü dağınık topuz modeli farklı değişimler isteyen, farklılığı seven kadınlar için ideal modellerdendir.

örgülü ve dağınık topuz modeli

Örgülü dağınık topuz modeli nasıl yapılır? diyorsanız , sizin için anlatıyorum, okumaya devam edin
Öncelikle saçınızı herhangi bir yöne ayırın. Sağa ayırıyorsanız sağa, sola ayırıyorsanız sola. Daha sonra ayırdığınız saçın tepesinden kulak hizanıza kadar düz bir çizgi çeker gibi tekrar saçınızı ayırın. Bu ayrımı kulağınızın arka tarafında değil kulağınızın ön tarafında bitirin. Böylece saçınızın ön tarafında bir parça ayırmış olacaksınız. Ayırdığınız parçadan bir tutam alıp onu üçe ayırarak saçınızı örmeye başlayın. Saçınızın geri kalan bölümünü de (önde ayırdığınız parçanın) ördüğünüz kısıma ekleyerek örmeye devam edin. Örmeyi bitirdikten sonra saçınızdaki örgüleri biraz elinizle genişletin ve ucunu lastik toka ile tutturun. Kulağınızın önünde kalan tarafını şu an örmüş bulunuyorsunuz. Kulağınızın arkasına doğru olan tarafı da balıksırtı örmeye başlayın, ilk örgü de olduğu gibi önce bir tutamı üçe ayırın daha sonra kulağınızın arka tarafına gelen saçlar ile birleştirin. Bu örgüyü bitirdikten sonra ucunu lastik toka ile tutturun. Saçınızın diğer tarafına hiçbir şey yapmayabilirsiniz. İlk ördüğünüz örgü ile ikinci ördüğünüz örgüyü saçınızın arkasında toka ile tutturun uçlarından. Örgülerin arkada birleşin uçları ile saçınızın örülmemiş tarafında ki saçları toka yardımı ile toplayın ve arkada dağınık topuz yapın.

örgülü dağınık topuz
örgülü topuz modeli
Şık örgülü topuz modeli

örgülü dağınık topuz modelleri

Bu iki model dışında daha birçok modeli yaratıcılık katarak deneyebilirsiniz. Ayrıca hiçbir şey yapmadan sadece klasik dağınık topuz olarak da saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir