Gelin saç modelleri

Yüz tipine göre duvak modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Aksesuarlarla tamamlanmadığı takdirde gelinlik daima eksik kalır. İşte duvak da bu aksesuarların en önemlisi sayılabilecek cinsten,en özel,en dikkat çeken ve en gizemli aksesuardır. Peki bu çok mühim aksesuarın seçimi nasıl olmalı? Gelinliğimizi nasıl vücut tipimize göre seçiyorsak, duvak da buna paralel olarak yüz şekline göre seçilmelidir. Bunun yanı sıra saç tipinizin de duvak modelleri seçiminde etkisi olacaktır. Şimdi hangi duvak modellerinin hangi yüz tipine uygun olduğunu anlatacağım. Eğer duvak modelleri ile ilgili örnekleri görmek istiyorsanız bu bölümü geçerek en altta paylaştığım duvak modellerini inceleyebilirsiniz.

YUVARLAK
Yuvarlak yüzde burun merkez alınır, yüzün her bir noktası buruna eşit uzaklıktadır. Yuvarlak yüze sahip olan insanlar her zaman samimi ve cana yakın bir ifade verir. Ancak -buraya dikkat- doğru duvak seçimi yapmazsanız düğün fotoğraflarınızda olduğunuzdan daha kilolu görünebilir ve bir hayli üzülebilirsiniz. Bunun olmaması için ne yapacağız? Çok basit; yuvarlak yüzler için gelin başı modellerinde saç yandan ayrılmalıdır ve öne bir perçem diyagonal şekilde düşürülmelidir (alından yanağa kadar). Ve çiçek veyahut taşlarla süslenmiş tacınız alından biraz daha geriye takılmalıdır. Bu küçük ve zamanınızı harcamayacak yöntem, yüzünüzün ince uzun görünmesini sağlayacaktır.

Kafes duvak modelleri

Yuvarlak yüzlüler için gelin başı modellerinde bir diğer duvak alternatifi ise yüzü zarif şekilde örten kafes duvak modelleri. Yuvarlak yüz hatlarına sahip gelinlere diğer bir küçük tüyom; kullanacağınız hiçbir gelin başı aksesuarı yüzünüzün iki yanından görünecek şekilde olmamalıdır. Buna mutlaka dikkat edin. Alttaki 3 birbirinden güzel kafes duvak modellerini inceleyebilirsiniz.
Kafes duvak modelleri
Kafes duvak
Kafes duvak modeli

OVAL

Oval yüz dendiğinde aklımıza elmacık kemikleri gelir. Çıkık elmacık kemiklerinin yanı sıra oval yüzde, boy enden daha uzundur. Yumuşak ve kıvrımlı hatlara sahip olan bu oval yüz şekli ideal yüz şekli olarak kabul edilir. Ve seçtiğiniz her çeşit duvak da yüz şeklinize yakışacaktır. Yalnızca vurgulamak istediğiniz bölgeyi vurgulamak için birkaç numara yapabilirsiniz. Oval yüz şekline sahip kadınların en büyük avantajı, kimsenin cesaret edemeyeceği duvak modellerini deneyebilme özgürlüğüdür. Mesela alından enseye kadar uzanan bir dantel bant bunlardan biri olabilir. Denemeye değer..

Hoş duvak modeli

DİKDÖRTGEN

Dikdörtgen şekilli bir yüze sahipseniz, yani çene kemiğiniz fazla belirgin ve geniş alınlıysanız seçeceğiniz duvak modeli her iki taraftan da kabarık olabilir ancak seçeceğiniz saç modeli kabarık olmamalıdır. Burada sağlamaya çalıştığımız görüntü, yüzün daha fazla ince,uzun görünmemesidir. Bunun için de duvağımızı kabarık şekilde kullanmalıyız ki dikdörtgen yüz şeklimize ovallik kazandıralım. Kabarık gelinlik kullanacak dikdörtgen yüz şekline sahip gelinler ise duvağı hacimli şekilde kabartarak değil, arkadan yapılan gelin topuzunun arkasından tutturarak dengeyi sağlayabilirler. Saçınızı bu şekilde kullanacaksanız şayet, duvağın bir yarısı nikahtan evvel yüzünü örtecek şekilde de kalabilir.

KALP
Kalp şeklinde yüzler için duvak modeli
Çok karakteristik olan bu yüz şeklinde gözler ayrık, alın geniştir. Saç çizgisinin alına kadar uzaması ve çenenin inceliği, yüze kalp görünümü verir. Bu yüz tipinde kullanacağımız yöntem; yüzü ortaya çıkarma odaklı olmalıdır. Bunun için ne yapabiliriz? Geriden sıkıca toplanmış bir gelin topuzu bize bu görüntüyü sağlar. Saçları ortadan ikiye ayırmak da yüzünüzü ortaya çıkaracak ve karakteristik görünümünüzü pekiştirecektir. Kalp şekli yüze sahipseniz kullanacağınız duvak modeli, omuzların iki yanından dökülecek şekilde olabilir. Ayrıca gelin başının her iki sağ-sol yanında kullanacağınız aksesuarlar da sizin için uygundur.

KARE

Kare şeklinde bir yüzde elmacık kemikleri hafif içeri doğru basık, yüzün en ve boy ölçüleri birbirine yakındır. Kare yüz şekli, sahip olana ciddi ve kendine güvenen bir ifade katar. Yapacağımız gelin saç modeli ve gelin başı da bu ifadeyi yumuşatmaya yönelik olmalıdır. Peki bunun için ne yapabiliriz? Alın ile saçın buluştuğu noktada bant,taç,toka vs aksesuar kullanabiliriz. Gelin başında yüzün iki yanındaki saçlar sıkıca toplanıp, saçların üst kısmı kabartılarak da yumuşak bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca az evvel bahsettiğim o saç ile alın birleştiren aksesuarları duvakta ya da saç arkasında da kullanabiliriz. Kare yüz tipine sahipsek seçeceğimiz duvak modeli, abartıdan uzak olmalıdır..

Duvak Modelleri

Bu çok özel gün için her detaya takılıp kalan sizleri,endişelerinizi,kaygılarınızı yürekten anlayabiliyorum. Ve bu yazımda, sizi bu endişelerden elimden geldiğince kurtarmaya çalıştım. Bir sonraki yazım olan ‘saç tipine göre duvak seçimi’ni de bu endişelerinizden biraz daha arınmanız için okumanızı tavsiye ediyorum.Şimdi sizleri birbirinden güzel duvak modelleri ile başbaşa bırakıyorum.Güzellikle kalın…
Duvak modelleri
Orta boy kıvırcık saç için duvak modeli
Sade duvak modeliŞık duvak modeli
Gelin duvak modeli
Büyük duvak örneğiGelin Duvak modelleri
sade duvak

Uzun kapalı duvak modeliModern duvak modeli
Uzun Modern duvak modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir