Cilt Bakımı

Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır? Cilt Temizliği Tüyoları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Eğer çeşitli cilt sorunları yaşıyorsanız ne ürün kullanırsanız kullanın, nasıl bir bakım yaparsanız yapın cildinizin temizliğine önem vermiyorsanız sonuç almanız çok zor olacaktır. Zaten cilt sorunlarının birçoğu cildin iyi temizlenmemesinden kaynaklanmaktır. Cilt temizliğini düzenli ve doğru yaptığınız zaman cilt sorunlarınızın ve şikayetlerinizin de ortadan kalktığını göreceksiniz.

Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sizlere evde cilt temizliği nasıl yapılır? dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir bunlardan bahsedecek ve cilt temizliği ile ilgili ipuçları vereceğim. Başlıyoruz!

Buhar Banyosu İle Evde Cilt Temizliği

Cildi en iyi temizleyen işlemlerden birisi cildinize buhar banyosu yapmaktır. Gözenekleri açma,kirleri çıkartma ve cildin nefes almasını sağlama konusunda diğer bütün yöntemlere göre en faydalı olan yöntemdir.Şimdi evde buhar banyosu ile cildinizi nasıl temizleyeceğinizi anlatayım. İhtiyacınız olan malzemeler sadece büyük bir kap ve su. Bu kadar faydalı bir yöntem için çok basit geldi değil mi? 🙂 Suyu iyice kaynatıp kabımıza döküyoruz, başımıza havlu koyuyoruz(Buharı muhafaza etmesi için) ve başımızı kaseye doğru eğerek havlu ile açık kalan yerleri kapatıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken şey çok fazla uygulamamak. 2-3 dakika gibi bir süre bu işlemin başarılı olması için yeterli.

Buhar banyosu ile cildinizi temizledikten sonra cildinize cilt maskesi veya benzeri bakımlar uygulayabilirsiniz.Buhar banyosundan sonra cildinizin emilimi daha iyi olacağı için bu tarz bakımların etkisi daha iyi olacaktır.

Aspirin İle Evde Cilt Temizliği

evde aspirinle cilt temizliği sivilce bakımı

Eğer sivilce sorununuz varsa ve sivilce nasıl geçer diye merak ediyorsanız, bu temizliği mutlaka denemelisiniz. Araştırdığıma göre sivilce sorunu yaşayan birçok kişi aspirin ile evde cilt temizliği yaparak bu sorunu minimuma indirmiş.Yapmanız gereken tek şey suyun içinde aspirini eritmek ve cildinizde sivilce bulunan bölgeye uygulamak. 5 dakikadan ve haftada 1’den fazla uygulamamanızı öneririm.

Kuru Cilt İçin Evde Cilt Temizliği

Kuru cilt tipi diğer cilt tiplerine göre yaşlanmaya ve kırışıklıkların oluşmasına en elverişli cilt tipidir. Bu yüzden bu tip cilt tipine sahipseniz cilt temizliği ve bakımınızı asla ihmal etmemelisiniz. Yaşlanma karşıtı kremler ile bakım yapın ve gözeneklerinizi tıkamayan kremler uygulamaya özen gösterin. Kuru cilt tiplerine uygun maske tarifleri için kuru cilt için maske tarifi konusunu inceleyebilirsiniz.

Maske ile Cilt Bakımı ve Cilt Temizliği

Haftada en az 1 veya 2 defa (Maskenin türüne göre değişiklik gösterir) maske ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı yapın. Cilt bakımı sayfamızdaki cilt bakım maskelerini uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir