Cilt Bakımı

Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? Yüz Bakımı İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Sağlıklı,canlı,pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak her kadının istediği şey. Peki bunun için nasıl bakımlar yapmalısınız? Bugün sizlere evde yüz bakımı ile ilgili çok faydalı doğal bakım ipuçları vereceğim.

Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Evde yüz bakımı nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız bu yazımda ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşacaksınız. İnanın evde yüz bakımı yapmak hiç de zor bir işlem değil. Güzellik merkezlerine gidip bakım yaptırmak için büyük meblağlar ödemenize gerek yok. Evde yüz bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Sonuçta cildinizi sizden iyi kimse tanıyamaz. Aşağıdaki adımları sıra ile takip ederseniz evde yüz bakımınızı en faydalı ve doğru şekilde yapabilirsiniz.İlk adım olan cilt temizliği ile başlıyoruz.

1) Cilt Temizliği

Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi cilt ve yüz bakımında en önemli şey cilt temizliğidir.Cilt temizliği ne kadar düzenli yapılırsa, cilt bakımı için yapılacak işlemlerde o kadar faydalı olur. Evde cilt temizliği ile ilgili yazdığımız konuda cilt temizliğiniz için evde neler yapabileceğinizi detaylı olarak okuyabilirsiniz.

2) Peeling İle Evde Yüz Bakımı

evde peeling yapımı

Cildi temizleyen ve hava almasını sağlayan bir diğer faydalı işlemde peeling uygulamaktır. Evde peeling yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler karbonat ve süttür.Karbonata macun kıvamına gelene kadar süt ekleyin ve karıştırın. Kıvama geldiğinde ise tek yapmanız gereken yüzünüze daireler çizerek uygulamak. Bir süre sonra macun yüzünüzde kurumaya başlayacak. Yaklaşık 10 dakika kadar yüzünüzde bekletip daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

3) Tonik İle Evde Yüz Bakımı

Önceki adımları uyguladıysanız yüzünüzdeki gözeneklerin açılmasını sağlayıp gerekli temizliği yaptınız demektir. Şimdi sıra geldi gözenekleri tekrar kapatıp daha sonra ise cildinizi nemlendirmeye. Evde tonik yapımı başlıklı yazıda anlattığımız gül suyu toniğini uygulayarak tonik ile yüz bakımınızı tamamlamalısınız. Doğal olması açısından bunu öneriyorum, yoksa istediğiniz toniği uygulamakta özgürsünüz.

4) Cildi Nemlendirmek

Sıra en son işlemimiz olan cildi nemlendirme işlemine geldi. Cildinizi nemlendirmek için uygulayabileceğiniz doğal bir tarif vermek istiyorum. Bunu uygulamak için ihtiyacınız olacak tek şey zeytinyağı 🙂 Akşam yatmadan önce zeytin yağını yüzünüze ince bir tabaka halinde azar azar cilde yedirerek uygulayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uygulayarak evde yüz bakımınızı doğru bir şekilde yapabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir