Saç Modelleri

Yüz şekline uygun kahkül kesimi – Kahkül şekilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kahkül kesimleri için kuaförden kuaföre dolaşmanıza gerek kalmadan kendiniz de evinizde rahatlıkla kahkül kesimi yapabilirsiniz. Kahkül modası hiçbir zaman eskimediği için her yıl, her dönem kahkül kesimlerini kullanabilirsiniz. Kahkülün en büyük avantajı saçlarınıza hareket katması ve klasik gözüken saçlarınızı bir anda daha sıradışı bir havaya sokmasıdır. Ayrıca pratik kullanımı ile de kahkül en sık tercih edilen kesimlerdendir.

yuvarlak yüz için kahkül modeli

Aynı zamanda kahkül kestirmek için spesifik bir saç boyuna da gerek duymuyorsunuz. Herhangi bir saç modeline kahkülü rahatlıkla uygulayarak kullanabilirsiniz. Kahkül konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli faktör yüz şekliniz ile uyumlu olup olmadığıdır. Eğer yüz şeklinize uygun olan kahkülü tercih ederseniz, yüzünüz ile saçlarınız arasındaki uyum ile daha da hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Hattına Sahip Kadınlar İçin Kahkül Kesimi

Yuvarlak yüzlü kadınlar kendilerine uygun olan kahkülü kestiklerinde yüzlerinde yuvarlaklığı biraz daha yumuşatmış olacaklardır böylelikle kahkül ile yüzleri daha uzun gözükecektir. Kaş üstüne kadar gelen kahkül kesimleri yuvarlak yüzlü kadınlar için en uygun kesimdir. Ancak ince ve kısa kahküller yuvarlak yüzlü kadınlar için uygun değildir.

yuvarlak yüz için kahkül saç modeli

Oval Yüz Hattına Sahip Kadınlar İçin Kahkül Kesimi

Oval yüz hatlarına sahip kadınlara genellikle şanslı gözler ile bakılır çünkü oval yüz hattına neredeyse tüm kahkül çeşitleri uyum sağlamaktadır. Ancak daha etkili ve çekici kahkül modeli için kirpikleriniz ve kaşlarınız arasına uzanan bir kahkül kesimi tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde asimetrik kahküllerde oval yüz hatlarına sahip kadınlara ayrı bir güzellik katmaktadır.

oval yüz için kahkül
Kare Yüz Hattına Sahip Kadınlar İçin Kahkül Kesimi

Kahkül kesimleri ile kare yüz hattına sahip kadınlar yüz hattını daha da yumuşatabilirler. Bu kadınlar için doğru kahkül modelini seçmek önemlidir. Daha çok belirli bir tarafa doğru kesilmiş, yana doğru atılmış kahkül modeli bu kadınlar için uygundur. Aynı zamanda kahkül uçları da bu modelde inceltilmelidir. İkinci bir seçenek olarak kahkülünüzün kalın tutamlarını alnınızın iki yanına alıp uç kısımlarını incelttirebilirsiniz.
kare yüz için kahkül
Küçük Alınlı Kadınlar İçin Kahkül Kesimi

Küçük alınlı kadınlar hem kahkül seçimlerine hem de saç modeli seçimlerine dikkat etmelidir. Çünkü yüzünüz kafanızdan daha büyük göründüğü takdirde istemediğiniz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Küçük alınlı kadınlarda asimetrik kahkül kesimi uygun tercihlerdendir. Alnınızdan elmacık kemiklerinize ahenk içerisinde uzanan tek tarafa ayrılmış asimetrik bir kahkül ile çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük alınlı kadınlar kahküllerini ikiye ayırmak yerine tek tarafa ayırmayı tercih etmelidir.
küçük alın için kahkül modelleri
Geniş Alınlı Kadınlar İçin Kahkül Kesimi

Geniş bir alına sahip kadınlar genelde geniş yüz hatlarına sahip kadınlardır. Bu kadınların kahkül konusunda ilk tercihi dağınık kesim kahkül olmalıdır. Bu kahkül ile yüzünüz daha ince bir görünüm alacaktır. Dağınık kahkül kestirirken dilerseniz kalın dilerseniz de uçlara doğru dağılan bir model tercih edebilirsiniz. Her iki tercihde yüz şekliniz ile uyum sağlayacaktır.
geniş alın için kahkül
geniş alın için kahkül modelleri

Eğer kısa saçlara sahipseniz ve kahküllü  model önerisine ihtiyacınız varsa kahküllü kısa saç modelleri isimli konumuzu da okumanızı öneririm.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir