Kısa saç modelleri

Kahküllü kısa saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba hanımlar. Bu yazımda size kahküllü kısa saç kesimleri hakkında ipuçları ve bazı tavsiyelerde bulunacağım. Kahkül her yüz tipine gitmese de hiç kuşkusuz kısa saça en çok yakışan saç stilidir. Bu saç stili gün içinde sizi uğraştırmaz ve size büyük kolaylık sağlar. Kahkül kestirmeye karar vermeden önce alnınızın genişliğine ve yüz hatlarınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü doğru boyda kesilen kahkül sizi çok daha hoş gösterecektir. Kısa saçlarınız eğer kabarık ve gür ise kahkül tavsiye etmem . Bu saç tipinde kahkül kabarır ve hoş bir görüntü sağlamaz. Saçlarınız ince telli veya kabarık değilse bu dönem çok popüler olan kısacık kahkuller kestirebilirsiniz. Kısa kahküller çok marjinal görünmekle beraber kaşlarınızı ve gözlerinizi ön plana çıkararak sizi hoş bir görünüme kavuşturacaktır. En ateşli bayanlarında kahküllüler olduğunu unutmamak lazım.

Kahküllü kısa saç modelleri kullanabilmek için saçlarımızın ön taraflarında uzunluk olması gerekmektedir. Eğer belirgin elmacık kemiklerine sahip bir kadınsanız yanlardan düsen saçlar kahkülünüzü daha güzel gösterecektir. Yuvarlak yüz tipine sahip bir kadınsanız kahküllü saç kesimi yüzünüzü daha geniş gösterecektir. Bu yüzden kahkülden kaçınmanız çok daha iyi bir tercih olacaktır. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlar illaki kahkül kullanmak isterlerse,  yana doğru kesilmiş ve taranmış kahküller tercih etmelidirler.

Dalgalı kahküllü kısa saç modelleri

Kahkül kesimi gözlerinizi ön plana çıkartacağından özellikle gözlerine güvenen ve onları ön plana çıkartmak isteyen bayanların çok rahatlıkla tercih edebilecekleri bir saç modelidir. İnce yüze sahip hanımlar ve bombeli geniş alına sahip kadınların mutlaka kahkül kullanmasını tavsiye ediyorum.Özellikle de düz kısa saçlı hanımların kahküllü modelleri tercih etmesi harika bir görünüm oluşturacaktır. Saçları düz olduğundan kahkül düz bir şekilde düşecektir saçlar ve kontrol etmesi kolay olacaktır. Eğer saçınız dalgalıysa, kahküllerden dolayı sürekli fön çekmeniz gerekecektir. Bu yüzden de dalgalı saçlı hanımlarımızın da kahkülden uzak durmaları gerekmektedir. Çok kıvırcık afro saçlı kadınlarda ise kahkül dalgalı saçların aksine çok güzel bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır.

Eskiden kullanılan kısadan uzuna asimetrik kahküller yada usturayla kesilmiş inceltilmiş kahküller tamamiyle yok olmuştur. Atrık düz net anlaşılabilir geometrik şekillerde kahküller  daha moda olmuştur.Yani özet olarak kısa saçlıysanız ve kahkül kullanmak istiyorsanız yüz şeklinizin köşeli, uzun alnınızın geniş ve bombeli saçınızında düz yapıda olması sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Kahkül kestirmeden önce en başta kestireceğiniz modeli belirleyin daha sonra ise işini iyi yapan kuaförleri tercih etmenizi öneririm.

Kahküllü kısa saç kesimleri

Şimdi sıra geldi bu saç modelleri ile ilgili detaylı örneklerler ve kesimler paylaşmaya. Buyrun

kahküllü saç modeli kesimi
Rihanna kahküllü kısa saç kesimi
Kahküllü sarı saç kesimi
Katlı kahkullu saç modeli
kısa kahküllü rihanna saç kesimi
Sarı ve kısa kahküllü katlı saç modeli
Kısa kahküllü hoş saç kesimi
Kısa kahkül
Çok kısa kahküllü saç kesimi
Kahverengi kahküllü saç kesimi
Sarı kahküllü saç kesim
Yandan kahküllü pixie kesimi
Kısa kahküllü saç kesimi
Keskin kahküllü saç kesimiKahküllü kısa saç modelleri
Kısa kahküllü kısa saç kesimi
Kahküllü dalgalı saç modeli
Düz kahküllü saç modeli örneği
Ombreli ve kahküllü saç modeli
Siyah kısa kahküllü saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir