Kısa saç modelleri

Kısa saç kesim modelleri ve harika kısa saç stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bildiğimiz üzere  kadınların canları sıkıldıkça uğraştıkları, kendini ifade etmek için kullandıkları  ve en önem verdikleri şey saç şekilleridir. Kimisi çok cesur davranarak uzun saçını kısacık yapar, kimisi o kadar büyük değişiklikleri sevmez ve ufak değişikliklerle kendini tatmin eder. Fakat sürekli bir yeni bir saç modeli arayışı vardır. Uzun saç kesildiğinde çok fazla dikkat çekmez. Bazı kesimler belli bile olmaz. Bu yüzden uzun saçlı bayanlar daha cesurdurlar ve saç kesimi konusunda daha kolay seçim yapabilirler. Ama kısa saç kesimleri bulmak zordur. Kısa saç kestirmenin pişmanlığıda büyüktür. Bu yüzden kısa saç kestirmeden önce yakışıp yakışmayacağı hakkında tüm araştırmalarınızı tamamladığınızdan bütün etkenleri dikkate aldığınızdan emin olun. Saç uzaması uzun bir süreçtir ve kesilen saçla uzun bir süre yaşıyacağınızı unutmayın.

Aslında kısa saçla ilgilide bir çok model mevcuttur. Ufak dokunuşlarla kısa saçınızı tarzdan tarza sokabilirsiniz. Evet belki uzun saçların sahip olduğu kadar alternatifi yoktur ama önemli olan nokta kısa saç modellerine geçmeden önceki son virajdır. O virajı güvenle alıp kısa saça adım attığınızda artık saçınız hakkında ufak değişiklere yönelmelisiniz. Kısa saç modellerinde renk seçimi de çok önemlidir. Teninizin rengine göre güzel bir renk seçip saçınızı da kısa kestirdiğiniz zaman artık işte iş kadını, gündelik hayatta uğraşmadan ve zorlanmadan hayatınıza devam edebilir, partilerde ve davetlerde ise çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kahküllü küt saç kesimi

Kısa boylu olup da mini etek ya da elbiseler giyen bayanlar yüksek saçlar taramalıdır. Çok dalga yada şekil verilmiş saçlardan öte kesimiyle asimetrik ve doüal duruşuyla şekilli saçlar tercih edilmelidir. Saç spreyi yada sekil verici maddeler kullanmak eskide kaldı. Artık doğal saçlar daha çok tercih ediliyor. Hem saçınıza birşeyler sıkarak zarar vermemek hem de trend bir görünüşe sahip olmak istiyorsanız siz de saç konusunda doğallığa yönelmelisiniz.

Kısa saçlı ve kıvırcık bayanların tercih edebilecekleri saç modelleri arasında kısa pixie veya kısa bob tarzı (ki bu ülkemizde küt saç modeli olarak bilinir) saçlarda bulunmaktadır. Son zamanlarda çok moda olan bu 2 saç modeli bir çok ünlü isiminde en çok tercih ettiği saç modelleridir. Kısa pixie kullanım kolaylığı olarak da rahat olmasından dolayı her gün farklı bir model yaratabilirsiniz. Anlın üstüne yada yanlardan gelen uzun saçları daha güzel, şık bir görünüm için kullanabilirsiniz. Kısa ve kıvırcık saçın rüzgardan ve yağmurdan da çok etkilenmeyeceğini düşünürsek ortaya çok kolay bir kullanım çıkıyor.

Dalgalı kısa saç kesimi

Kısa saçlı kıvırcık hanımların kullanabileceği bir diğer saç modeli ise kıvırcık bob modelidir. Bu da Pixie kadar kullanımı kolay ve hayatın her anında şık ve güzel görünmenizi sağlayan bir saç modelidir. Bakımı kolaydır ve hemen hemen her yüz tipine yakışır. Banyodan sonra ufak dokunuşlarla saçınıza çok güzel modeller verebilirsiniz. Gerek şekillendirme olsun gerek bakımı olsun sizi hiç yormayacak saç modellerinden biridir.

Kısa saç kesim modelleri

Evet, kararınızı verdiniz, saçınızı kestirecek veya saç modelinizi değiştireceksiniz. Cesaretinizi topladınız ancak tek bir şey kaldı, size uygun olan kısa saç modelleri bulmak! Aşağıda sizin için bulduğum harika kısa saç kesimleri ile ilgili örnekleri inceleyip, seçiminizi yapabilirsiniz!

Asimetrik kısa saç modeli
Katlı kısa saç kesimi
Asimetri kısa saç kesim örneği
Dalgalı kısa saç modeli

Sarı ve dalgalı kısa saç modeli
Tarz kısa saç kesimi
Kısa stil saç modeli pixie
Dalgalı pixie saç kesimi
Küt saç modeli
Sarı kısa bob saç modeli
Harika kısa bob saç modeli
Katlı sarı kısa saç kesimi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir