Makyaj Teknikleri

Üşengeç Kadınlar İçin Pratik Makyaj Tüyoları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzel görünmek tabi ki her kadının isteği. Ancak gündelik hayatın koşuşturmacası ve en önemlisi de üşengeçlikten makyaj yapmak bazen işkence gibi gelebiliyor. Saatlerce makyaj yapıp kusursuz görünenleri görüp iç çekseniz da asla aynanın karşısına oturup uzun uzun makyaj yapacağınızı sanmıyorsunuz. Eğer siz de bir üşengeçseniz size harika ipuçları sunabiliriz. İşte üşengeçler için pratik makyaj tüyoları.

doğal nude makyaj

Fondöten kullanmak zorunda değilsiniz!

Tüm yüzünüze fondöten sürmek sizin gibi bir üşengeç için son derece zorlu bir iş olmalı. Peki ama yüzünüzdeki sivilce ya da lekelerle dışarı çıkmak istemiyorsanız ne yapacaksınız? Kapatıcınızı yalnızca sivilceli, lekeli bölgelere uygulamaya ne dersiniz? Fırça ya da parmaklarınızla bu kısımlara minik dokunuşlar yapmanız yeterli.

Göz altlarını gizlemek çok kolay

Makyaj yapmaya çok üşeniyorsunuz ancak göz altlarınızın yorgun görünmesini de istemiyorsanız kapatıcıyla birkaç dokunuş yapmanız yeterli. Parmak uçlarınızla minik darbeler yaparak göz altlarınızı kapatabilirsiniz.

Yağlı ciltler buraya!

t alanı makyajı

Gün içinde cildiniz, özellikle de T bölgeniz aşırı parlıyorsa transparan pudralar bu işi çözer. Yapacağınız 5 saniyelik dokunuşlarla parlamış cildinizi matlaştırabilir ve günü kurtarabilirsiniz.

Canlı görünmenin sırrı allık

Harika bir yüz tipine sahip olmak ve canlı görünmek için yapılan kontür uygulamaları, üşengeçler için hiç de çekici görünmüyor. Ama yüz hatlarını güzelleştirmek  ve canlı görünmek için birkaç dokunuşla allık uygulamak son derece basit.

Kirpikleri belirginleştirmek

kirpik belirgin makyaj

Eğer maskara bile süremeyecek kadar üşengeçseniz, kirpik kıvırıcısı da iş görür. Evden çıkmadan önce kirpiklerini kıvırarak bakışlarınıza bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz.

Gözleri büyük ve aydınlık göstermek

Sabah evden çıkarken solgun ve yorgun görünmemek için yapabileceğiniz şey çok basit. Açık renkte bir farı göz pınarlarınıza uygulayarak hem gözlerinizin daha büyük hem de canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem uyanık görünmenizi de sağlayacak. Üstelik parmak uçlarınızla yapabileceğiniz üç saniyelik bir uygulama. Bunun dışında gözleri büyük göstermek için detaylı bir rehbere ihtiyacınız varsa buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Buğulu bakışlar da çok kolay

Makyaj yapmaya üşendiğiniz halde herkeste gördüğünüz buğulu göz makyajına özeniyorsanız bunun da kolayı var. Saatlerce fırçalar, farlar arasında kaybolup sanatsal çalışmalar yapmak zorunda değilsiniz. Siyah göz kalemini göz kapaklarınıza uygulayıp parmak uçlarınızla dağıtmanız yeterli.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir