Makyaj Teknikleri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi yüz özelliklerinizi iyi tanıyıp ona uygun bir makyaj yapmaktır. Zaten makyajın ana amacı zaten iyi özelliklerinizi öne çıkartırken kötü özelliklerinizi ise gizlemektir. Bu yazımızda gözleri, küçük makyaj hileleri ile olduğundan nasıl daha büyük göstereceğinizi anlatacağım. Hele ki normal boyuttaki gözler bile makyaj ile daha büyük gösterilmeye çalışılırken, özellikle küçük gözlere sahip kadınların mutlaka uygulaması gereken makyaj hilelerinden bahsedeceğim.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Birazdan detaylı olarak anlatacağım gözleri büyük gösteren makyaj hileleri ile gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki her göz tipine göre ayrı ayrı makyaj hileleri ve makyaj teknikleri vardır. Bu yüzden makyaj yapmadan öncelikle kendi yüz ve özelliklerinizi iyi tanımalı ve buna uygun olan makyajı tercih etmelisiniz. Bu yazımızda genel hilelerden bahsedeceğim, göz tipine göre nasıl bir göz makyajı yapılacağını özel olarak öğrenmek isterseniz göz tipine göre eyeliner başlıklı konumuzu da okumanızı öneririm.

Gözleri büyük göstermek için uygulayabileceğiniz birçok hile var. İlk olarak yüzünüzdeki ifadeyi oldukça etkileyen kaş makyajından bahsetmek istiyorum.

Kaş Makyajı

Kaşlarınızın şeklinden önce seyrekliği ve görünüşü çok daha önemlidir. Bu yüzden düzgün bir göz makyajı için eğer kaşlarınız seyrekse kaş kalemi veya kaş farı kullanarak kaşlarınızı netleştirmelisiniz.

Gözlere Boyut Eklemek

Yumuşak ve mat renklere sahip bir far ile gözlerinize boyut ekleyebilir ve böylece gözlerinizin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

gözleri büyük gösteren göz makyajı

Bunun için yumuşak gül rengi bir far kullanabilirsiniz.

Gözlere Işıltı Eklemek

Gözleri büyük gösteren makyaj hilelerinden en etkili olanı gözlerin iç köşesine yansımalı far uygulayarak ışıltı eklemektir.

Gözlerde Bütünlük Oluşturmak

gözleri büyük göstermek için makyaj

Açık ve nötr renkler kullanarak göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine far uygulamak gözlerinizi daha büyük göstermenize yarayan bir diğer yoldur.

Göz İçi Makyajında Açık Tonlar Tercih Etmek

Göz içine çektiğiniz siyah veya kahverengi tonlar gözlerinizin olduğundan çok daha küçük gözükmesini sağlar. Bu tarz koyu renkler yeni daha açık yani beyaz veya nude tonlar gözlerinizi daha iri gösterecektir. Ayrıca gözlerinizi daha aydınlık göstereceği için uykusuz ve yorgun olan ifadenizden eser kalmayacaktır.

Maskayı Alt Kirpiklere de Uygulamak

gözleri büyük göstermek için maskara

Gözleri büyük göstermek için yapacağınız makyajda en büyük etkiyi kirpikler verir.Bu yüzden eğer kirpikleriniz seyrekse takma kirpik kullanabilirsiniz.Üst kirpiklere uyguladığınız maskarayı alt kirpikleriniz içinde uygularsanız gözleriniz olduğundan daha iri gözükecektir.

kirpik kıvırıcısı gözleri büyük göstermek

Ayrıca kirpik kıvırıcısı kullanarak dolgun ve kıvırık kirpiklere sahip olmanız yine gözlerinizi iri göstermek için kullanabileceğiniz bir diğer yoldur.

Yukarıda anlattıklarımı doğru uygularsanız gözleriniz olduğundan daha büyük ve iri gözükecektir. Aşağıdaki fotoğrafta farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz. Sol göze sırasıyla yukarıdaki adımlar uygulanarak elde edildi. Sağ göz ile arasındaki fark bence yeterince tatmin edici 🙂 Siz ne düşünüyorsunuz?

Gözleri-Büyük-Gösteren-Makyaj-Hileleri

Diğer yazılarımızı ve önerilerimizi incelemeyi unutmayın 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir