Makyaj Teknikleri

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kadınsılığın ve çekiciliğin sembolü olan kırmızı ruj, son zamanlarda yalnızca özel günlerde değil, günün her saatinde kullanılabilen bir dudak makyajı haline geldi. Tek başına makyajınızı bir anda mükemmelleştirme işlevine sahip kırmızı ruj, aynı zamanda çok da cesaret istiyor. İşte her kadının bilmesi gereken kırmızı ruj makyajı ile ilgili tüyolar.
kırmızı ruj

Kırmızı Ruj Makyajı

Kırmızı ruj makyajında önemli olan dudakları ön plana çıkarmak olduğu için makyajın tamamını mümkün olduğunca sade tutmanızda fayda var. Cilt makyajınızı yaptıktan sonra göz makyajınızda mümkün olduğunca yumuşak renklere sahip far kullanmalısınız. Hafif bir şekilde yapılmış dumanlı göz makyajı kırmızı rujun çekiciliğini iki kata çıkarır. Ancak dumanlı göz makyajınızın çok fazla koyu olmamasına dikkat etmelisiniz.
kırmızı ruj makyajı
Dilerseniz nude tonlarında bir far ile yalnızca göz kapaklarınıza gölge verebilirsiniz. Nude far makyajınızı iyi bir rimelle tamamlayarak göz makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Eğer biraz daha gösteriş ve abartı istiyorsanız göz makyajınızda eyeliner kullanabilirsiniz. Kuyruklu kedi gözü bir eyeliner çekerek de kırmızı ruj makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Allık seçiminizi pembe alt tonlu ve mümkün olduğunca doğal tonlardan yana yapmanızda fayda var.

Kırmızı Ruj Makyajı İpuçları

kırmızı ruj makyajı nasıl

Gelelim kırmızı ruj sürmenin inceliklerine. Dudaklarınız çok fazla dolgun değilse temiz bir diş fırçası yardımıyla hafif bir şekilde dudaklarınızı fırçalayın. Bu peeling görevi görerek dudağınızdaki ölü derileri atmanıza yarayacak ve pürüzsüz bir görünüm sunacaktır. Kırmızı rujunuzun kusursuz olması için pürüzsüz bir yüzey şart. Fırça işleminden sonra göz makyajınızı yaparken dudaklarınızı bir lip balm ile mutlaka nemlendirin. Sonrasında kırmızı rujunuz ile aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyin. Biraz daha dolgun bir görünüme ulaşmak için çok hafif dışından çerçeve yapabilirsiniz. Elbette aşırı kaçmamalısınız.

kırmızı ruj makyajı yapılışı

Dudak kalemi ile dudak çizgilerinizi belirledikten sonra dudaklarınızın içini de aynı kalemle doldurarak rujunuzun kalıcılığını attırabilirsiniz. Sonrasında kırmızı rujunuzu taşırmadan uygulayın. Dudaklarınızın daha güzel ve ön planda gözükmesi için beyaz bir kalem ile dudağınızın dış kenarlarını çevreleyip sonrasında bir fırça yardımıyla yayın. Bir aydınlatıcı ile dudak üstünüzü de aydınlatmayı unutmayın. Ve işte kusursuz kırmızı ruj makyajınız hazır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir