Makyaj Teknikleri

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Makyaj – Fotoğraf Makyajı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Fotoğraflarda güzel çıkmak için doğru makyajı yapmak çok ama çok önemlidir. İşte tam da bu yüzden bugün ki yazımız bununla ilgili.Basit ama etkili makyaj teknikleri ile fotoğraflarda istediğiniz gibi güzel ve şık çıkacaksınız.

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Makyaj

Fotoğraflarda neden çirkin çıkıyorum?” ve “Fotoğraflarda neden güzel çıkmıyorum?” gibi soruları defalarca kendimize sormuşuzdur. Fotoğraflarda çirkin çıkmak tamamen sizin makyajınız ile alakalı bir durum. Şimdi anlatacağım makyaj teknikleri ile bunun önüne nasıl geçeceğimizi anlatacağım.
Fotoğraf Makyajı

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin İpuçları

  • Makyaj yapmaya başlarken fondöten kullanmadan önce (ki genellikle ilk fondöten kullanırız ki bu çok yanlış) göz makyajınızı yapmalısınız.
  • Aşırı makyajdan kaçınmalısınız
  • Gözlerinizi daha belirginleştirmek için kirpik içlerinizin dibine siyah kalem çekmelisiniz.
  • Fotoğraflarda güzel çıkmak için en önemli şey rimel kullanımıdır. Kirpiklerinizin diplerinden başlayın ve uçlarına kadar bir kaç kat rimel sürün. Farkı göreceksiniz.
  • Özellikle fotoğraf makyajında baz ve fondöten kullanımına dikkat edilir.Yani fotoğraflarda güzel çıkmak için önemli şeylerden birisi de fondöten kullanımıdır. Öncelikle cildinizi nemlendirmeli sonra da ince olacak şekilde fondöteninizi sürün.
  • Fotoğraf çekimlerinde ışık yüze direk olarak karşıdan geldiği için 1-2 ton daha koyu fondöten kullanmak (Tabi ki ortama göre değişiklik gösteren bir durum) makyaj uzmanları tarafından önerilen bir ipucu.
  • Fotoğraflarda güzel çıkmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli makyaj ipucu ise yüz kontürüdür. Yüz hatlarınızı ve karakteristik özelliklerinizi belirginleştirmek ve ışığın yüz hatlarınızı daha farklı göstermesini engellemek için mutlaka açılı bir fırça yardımı ile yüz kontürü uygulamalısınız.
  • Çekilen fotoğraflarınızı incelerseniz sizin de fark edeceğiniz gibi fotoğraflarda kaşlar olduğundan daha ince çıkar. Hele ki ince kaşlara sahipseniz yokmuş gibi görünürler. Bu tamamen ışığın size oyunu. Bunun önüne geçmek için kaş kalemi veya kaş farı ile kaşlarınızı doldurmalısınız.
  • Fazla abartmadan elmacık kemiklerinizden başlayarak allık kullanabilirsiniz.
  • Gözleriniz için kullandığınız beyaz aydınlatıcı far tamamen fotoğraf düşmanı bir makyaj tekniği. Makyaj uzmanları fotoğraf çekildiğinde flaştan dolayı istenmeyen görüntüye sebep olduğundan dolayı beyaz aydınlatıcı far kullanımını önermiyorlar. Bunun yerine ten renginiz ile uyumlu olan bir kapatıcı kullanmalısınız.

Yukarıdaki bu önerilerimi dikkate alır ve doğru bir şekilde uygularsanız fotoğraflarda çirkin çıkmak gibi bir sorununuz kalmadığını göreceksiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir