Makyaj Teknikleri

Her Kadının Hayatında En Az 1 Kere Yaptığı Makyaj Hataları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Neredeyse her kadın makyaj yapmayı çok seviyor ve günlük hayatında da uygulamaktan zevk alıyor. Ancak elbette kimse doğuştan makyaj bilgisine sahip değil. Çok basit makyaj teknikleri ile başlayıp görüp öğrenerek ilerletmek mümkün olabiliyor. Maalesef bu süreçte birçok makyaj faciası da başımıza gelebiliyor. İşte her kadının hayatında en az bir kere yaptığı makyaj hataları!

Yüzün Ve Boynun Farklı Renklerde Olması

makyaj boyun ve yüz ton farkı

En sık yapılan hatalardan biri olan yüzün ve boynun renklerini tutmaması, genellikle yanlış fondöten seçiminden kaynaklanıyor. Cildinizin kusurlarını bir an önce kapatmak ve o dergilerde gördüğünüz ünlülerin porselen cildine kavuşmak için bir koşu gidip aldığınız fondöten, bu hataya sebep oluyor. Doğru fondöteni arayan herkesin başına mutlaka gelmiştir.

Kötü Bir Maskara İle Kirpiklerinin Birbirine Yapışması

kötü maskara makyajı ile yapışan kirpikler

Harika bir göz makyajının olmazsa olmazı, maskaradır. Kirpiklerinizi dolgun ve uzun göstermek için aldığınız maskarayı hunharca, kat kat uyguladığınızda kirpikleriniz birbirine yapışır ve ortaya gerçek bir facia çıkar.

Takma Kirpiğin Düşmesi

takma kirpiğin düşmesi

Maskarayı doğru bir şekilde uygulamadığınız için hala kirpiklerinizin görünümden memnun değilsinizdir. Ve tabi ki çareyi takma kirpikte ararsınız. Makyaj serüvenine başlayan hemen herkesin tutkusudur takma kirpik. Ancak doğru yapıştırmadığınızda dışarıda kendinizden emin yürürken gözünüzün kenarından çıkıverir.

Mat Rujun Çatlak Dudaklardaki Görünümü

çatlak mat ruj

Mat ruj sevdası hemen her kadında başladı. Tüm makyaj markalarının birbiri ardına çıkardığı büyüleyici mat rujlar, reklamlarda göründüğü gibi sizde de öyle görünsün istiyorsunuz. Ancak bu istek maalesef her zaman yerine gelmiyor. Çatlamış dudaklarınıza peeling yapmadan sürdüğünüz mat ruj gün içinde çatlaklarınıza doluyor ve ortaya korkunç bir görüntü çıkıyor. Mat ruj kullanmaya yeni başlayan her 5 kadından 3’ü bu hatayı yapmıştır.

Kontürü İyi Dağıtmamak

makyaj kötü kontürleme

Kontür yapmak, profesyonel makyaj yapanları izlerken büyüleyici görünebiliyor. Yüz şeklinin bir anda değişmesi içinizde heyecan yaratıyor. Ancak bronzerı burun üstüne ya da elmacık kemiklerinizin altına bir çizgi halinde çekip onu yeterince dağıtamadığınızda hiç de makyaj videolarındaki kusursuz görünüme kavuşamıyorsunuz. İzlediği videolardan etkilenip koştura koştura kontür denemeye çalışan hemen herkes bu makyaj hatasını yapmış ve bir savaşçı gibi görünmüştür.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir