Makyaj Teknikleri

Sadece Makyaj Delilerinin Anlayabileceği 5 Durum

tarafından tarihinde yayınlandı.

Makyaj yapmak, birçok kadın için adeta bir tutku. Her yeni makyaj malzemesi aldığında heyecanlanan, kullanmak için sabırsızlanan ve farklı makyaj tekniklerini denemekten zevk alanlardansanız siz de bir makyaj delisisiniz demektir. İşte sadece sizin gibi makyaj delilerinin anlayabileceği 5 durum 🙂

Gün İçinde Parlama Yapmayan Fondöten Bulmak

fondöten bulmak

Doğru fondöteni bulmak, neredeyse samanlıkta iğne aramak kadar zor. Hem cilt tonunuza uyum sağlayacak, hem harika kapatıcılık sağlayacak hem de cilt tipinizle bütünleşecek bir fondöteni bulmak, büyük bir mutluluk kaynağı olmalı. Bir de yağlı cilt tipine sahipseniz ve kullandığınız her türlü fondötenin gün içinde parlama yapmasından şikayetçiyseniz, son keşfinizin parlama yapmadığını fark etmek havalara uçmanıza sebep olabilir.

Kuyruk Eyeliner’ı Bir Kerede Çekebilmek

kuyruk eyeliner

Makyaj delileri için eyeliner bambaşka bir öneme sahip. Muhteşem kedi gözü makyajı için kuyruklu eyelinerı kusursuz bir şekilde çekmek gerekiyor. Aynanın karşısına geçtiğinizde her kuyruklu eyelinerınızı tek seferde kusursuz bir şekilde çektiğinizde midenizde kelebekler uçuşabilir! Bir de buna iki gözünüze de eşit çekmek eklenirse,  sizden mutlusu yok!

İstediğin Bütün Tonların Bulunduğu Far Paleti Bulmak

far paleti

Herkesin makyajında kullanmak istediği renk tonları farklıdır. Sizin cilt alt tonunuza, saç ve göz renginize en uygun far renklerini keşfettiğinizde harika makyaja da ulaşmış oluyorsunuz. Ancak farklı göz makyajları için farklı tonlar ararken sayısız far paletine sahip olmak bazen can sıkıcı olabiliyor. Tam bu noktada neredeyse aradığınız tüm renkleri tek bir palette bulmak büyük keyif!

Kontur Uyguladıktan Sonra Aynaya Baktığınız İlk An

makyaj sonrası

Kusursuz makyajın en önemli sırrı kontür yapmak. Yüz hatlarınızı ortaya çıkaran ve yüz şeklinizi daha ince gösteren bu uygulama ile makyajınızın bambaşka boyutlara ulaşabilir. Kusursuz kontürü uyguladıktan sonra aynaya ilk baktığınızda kendinize güveniniz tam olmuyor mu?

Saatler Sonra Bile Rujun Bozulmadığını Fark Etmek

kırmızı ruj

Sürekli ruj tazelemek birçok kadının hiç bitmeyen çilesi. Hem rengine hem de yapısına bayılarak aldığınız rujun gün içinde bir şeyler yiyip içmenize rağmen çıkmadığını görmek, gün sonunda size farklı bir mutluluk kaynağı olarak geri dönebilir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir