Makyaj Teknikleri

Doğal makyaj nasıl yapılır? Evde doğal makyaj malzemesi yapımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

DOĞAL MAKYAJ MALZEMELERİ İLE CİLDİNİZİ KORUYUN

Cildinizi ve güzelliğinizi emanet ettiğiniz makyaj malzemelerinin birçoğunda (bu çoğunluk %99 dur) kanserojen maddeler tespit edilmiştir. En çok duyduğunuz markalar da bu kategori içerisindedir. Bir yandan güzel bir görünüm elde ederken diğer yandan cildinizi hasta edecek malzemeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunun zor bir durum olduğu kesin. Bu zamana kadar güvendiğiniz markalar aslında cildinize zarar veriyor. Peki, bunun çözümü makyaj yapmamak mı? Hayır, eğer organik ürünler konusunda biraz bilgiye sahipseniz – ki araştırılabilir bir şey- siz de kendi makyaj malzemelerinizi yapabilirsiniz. Kendi makyaj malzemesini yapmak istemeyenler ise internetten araştırarak organik makyaj malzemeleri konusunda bilgi sahibi olabilir ve o markaları satın almaya başlayabilir. Organik ürün satan markalar diğer markalara göre daha pahalıdır. Ancak, cildiniz paha biçilmezdir. Dilerseniz evde kendi makyaj malzemenizi yapabilir dilerseniz de internetten organik makyaj malzemeleri satın alabilirsiniz. Eğer tüketim toplumuna karşı iseniz evinizde üretmeyi deneyebilirsiniz. Makyaj hakkında önemli bir konu; mutlaka makyaj yapmadan önce cilt bakımı yapmanız gerekir. Gülsuyu ile cildinizi rahatça temizleyebilirsiniz.

Evinizde Kendi Makyaj Malzemelerinizi Yapın
Evinizde kendi makyaj malzemenizi üretmeye başladığınız an hem tüketim toplumundan uzaklaşmış olup hem de cildinize sağlık vaat edebilirsiniz. Sahip olduklarınızın kıymetini onları kaybettikten sonra değil kaybetmeden önce anlayabilirsiniz. Cildiniz de sahip olduğunuz paha biçilemez şeylerden biridir. Etrafınız kanserojen maddeler ile dolmuşken, bir değişim yapın ve kendi organik makyaj malzemelerinizi üretin.

Doğal Ruj Yapımı

Öncelikle doğal bir ruj yapmak için gerekli malzemeler nelerdir, birlikte not edelim.
doğal ruj yapımı
*1 yemek kaşığı bal mumu ya da vazelin
*1 tatlı kaşığı gliserin
*1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası (Başka renklerde kullanabilirsiniz.)
*Küçük bir kap (rujun durabileceği)
*Çay kaşığı ve tatlı kaşığı
*1 çay kaşığı vanilya
*İçi su dolu kahve makinesi (buharından yararlanacağız)
Öncelikle vazelin küçük bir kaba alınır. Kahve makinesinin buharı ile erimeye bırakılır. Eriyen vazelinin içerisine gliserin, vanilya, gıda boyası eklenir. Bu karışımı iyice karıştırmanız gerekir. Erimiş olan karışım rujun bulunacağı küçük kaba konulur. 10 dakika buzdolabında bekleyen karışım, doğal ruj haline gelir ve kullanıma hazır olur.

Doğal Fondöten Yapımı

fondöten yapımı ve kullanımı
Fondöten de hassas olunması gereken nokta cildinize en yakın olan tonu yakalamaktır.

* Maranta nişastası ya da mısır nişastası
* Kakao tozu
* İnce öğütülmüş tarçın
* Yoğun bir fondötene sahip olmak için: Uçucu yağ ya da votka
* Likit fondötene sahip olmak için: Vücut losyonu

Maranta nişastasını ya da mısır nişastasını bir kaba alın. Daha sonra içerisine kakao tozunu ve tarçını ekleyin. Kakao tozunu fazla kaçırmamanız gerekir. Cildinize uygun bir ton yakalayana kadar eklemeye devam edin. Uygulama sırasında toz fondöten olacağı için fırça kullanabilirsiniz.
Yoğun bir fondöten için, toz karışıma uçucu bir yağ ya da biraz votka ekleyebilirsiniz.
Likit bir fondöten için, toz karışıma evde bulunan vücut losyonunuzdan biraz ekleyebilirsiniz.
Her iki karışımı yaparken de cilt tonunuzdan uzaklaşmamaya özen gösterin.

Doğal Eyeliner Yapımı

doğal eyeliner yapımı
Göz ve çevresi hassas bir yapıda olduğu için kendi eyelinerinizi kendinizin yapması daha sağlıklıdır.

*Hindistan cevizi yağı
*Küçük miktarda aktif kömür
*Kakao tozu
*Hafif nemli bir fırça

Hafif nemli bir fırça edindikten sonra aktif kömür ve kakao tozunu karıştırarak Eyeliner elde edebilirsiniz. Fırça boyutunuza göre Eyeliner ya da dipliner olarak kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu; bu karışım gözünüzün içerisine gelmemelidir.

Elbette daha birçok makyaj malzemesini evinizde yapabilirsiniz. Talep ettiğiniz sürece paylaşmaya devam edeceğiz. Başlıca makyaj malzemelerini bu tariflere uyarak kolayca yapıp uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir