Makyaj Teknikleri

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Dumanlı göz makyajı Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Dumanlı göz makyajı yapmanın püf noktaları nelerdir? Bu yazımda gizemli ve buğulu bakışlara sahip olmak için adım adım neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağım.  Adım adım dumanlı göz makyajı yapmayı öğrenecek ve harika görüneceksiniz!

Öncelikle cildimize uygun tonlardaki kapatıcıyı göz kapağımıza uyguluyoruz. Göz kapağına ince bir şekilde sürülen kapatıcı makyajın kalıcılığını ve etkisini arttırdığı gibi üzerinde çalışılması kolay bir tual haline getirir. Nötr renkli bir göz farını göz kapağına uyguladıktan sonra sıradaki aşamalara geçebiliriz. Kaşlarınızın altından başlayarak orta boylarda yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla açık gölge uygulayın. Uyguladığınız bu açık gölge kaşlarınızı belirginleştirerek göz makyajınıza vurgu yapılmasını sağlar. Kirpik diplerinizden başlayarak kalın bir şekilde siyah göz kalemi uygulayın. Göz renginize göre farklı renkler kullanabilirsiniz;

Yeşil göz Dumanlı göz makyajı

Ela gözler için dumanlı göz makyajı: Siyah eyeliner, kahverengi ve bej tonlarında gölge

Mavi gözler için göz makyajı yaparken: Barut rengi eyeliner, gri ve beyaz tonlarında gölge,

Kahverengi gözler için dumanlı göz makyajı: Kahverengi, siyah eyeliner ve koyu bej tonlarında gölge,

Yeşil gözler için göz makyajı: Koyu kahve eyeliner ve yeşil , altın tonlarında gölge uygulayabilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı yapımı

Sürdüğünüz siyah göz kalemini fırça yardımıyla kirpik diplerinizden yukarıya doğru dikkatlice dağıtın. Fırça yerine parmağınızı veya küçük bir pamuk parçasını kullanabilirsiniz. İsteğe göre iki üç ton renk far kullanabilir veya metalik,somon, mor, gold gibi renkleri hafifçe uygulayarak çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Buğulu göz makyajı yaparken asıl marifet koyudan açığa doğru geçişlerin yumuşak olmasıdır. Bakışlarımızın daha etkileyici görünmesi için siyah göz kalemini gözümüzün içine de sürmeliyiz.  Smoky göz makyajını yeni yapmaya başlayanlar için açık renk tonlarda denemeye başlamalarını öneriyorum. Eliniz alıştıkça koyu tonlarda uygulama yapmaya devam ederseniz harika sonuçlar elde edebileceğinize eminim. Dağıtma işlemi ve geçişleri bitirdikten sonra 1 kat maskara uygulayın ve kurumasını bekleyin. İsteğe göre koyu tonlarda bir eyeliner ile kirpik diplerinizi belirginleştirebilirsiniz. İkinci kat maskaraya da alt ve üst kirpiklerinize uyguladıktan sonra hazırsınız. Artık sizde bu yılın trendi olan dumanlı göz makyajını kolay ve zahmetsiz şekilde yapabilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı modelleri

Dumanlı göz makyajı
Dumanlı göz makyajı yapımı
Ela göz dumanlı göz makyajı
Dumanlı göz makyajı modeliParlak dumanlı göz makyajı
Koyu dumanlı göz makyajı


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir