Makyaj Teknikleri

Siyah saça nasıl makyaj yapılmalı? Siyah saçlar için makyaj

tarafından tarihinde yayınlandı.

SİYAH SAÇLI KADINLAR İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Siyah, diğer renklerden ayrı olarak ayrı bir uyuma sahiptir. Siyahı çoğunlukla tüm renkler ile rahatça kullanabilirsiniz. Gerek kıyafet konusunda olsun gerekse makyaj. Saç ve makyaj bütünlüğü konusunda paylaştığımız yazıda da söylenildiği gibi; saç ve makyaj birbirini bütünleyerek yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlar. Saç stili makyajın nasıl yapıldığını değiştirdiği gibi saç rengi de makyajınızın nasıl olması gerektiği belirleyen faktörlerdendir. Siyah bu konuda en uyumlu renklerdendir. Siyah saçlara sahip kadınlar hiç eskimeyen bir rengi, siyahı, her dönem her yıl kullanabilirler. Kıyafet modasında siyahın yeri nasıl eskimiyorsa saç rengi konusunda da siyah hep en yukarılarda yerini alır. Siyah saçlara sahip kadınlar özellikle gözlerini olduğundan biraz daha fazla ön plana çıkardıkları zaman diğer kısımlar teferruattan ibarettir.

Siyah Saçlı Kadınlar ve Makyaj

Siyah saça uygun makyaj

  •  Siyah saçlara sahip kadınların genellikle gözleri ön plandadır. Tabi ki,  gözler biraz daha ön plana çıkarılabilir. Aynı şekilde kirpikler de gözler ile birlikte ahenk içinde olmalıdır. İnce bir eyeliner ve biraz maskara kullanmak bile bu kadınların gözlerini yeterince ön plana çıkarmaktadır. Daha derin bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar eyelineri sürdükten sonra parmakları ile biraz yumuşatıp dağıtarak gölgeli ve buğulu bir makyaj elde edebilirler. Bu da gayet çekici ve hoş görünmelerini sağlar. Siyah saçlı kadınlar için siyah eyeliner, saç ve göz ahengi oluştuğunda vazgeçilmez bir ikili olur. Aydınlatma uygulamak isteyen kadınlar göz çevresini aydınlatmak için bronz ve toprak tonları kullanırlarsa çok yakışabilir.

Siyah saç renki göz makyaj

  • 2016 ’nın trend makyaj stillerinden olan kedi gözü makyajı da (yukarıdaki örneği inceleyin), siyah saçlı kadınlar için biçilmiş kaftandır. Bu makyaj stili uygulandığında saçlarınız ve gözleriniz hiç olmadığı kadar ön plana çıkar. Far rengi olarak ise koyu ve natürel tonları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde füme renklerde hem esmer tenler için hem de siyah saçlı kadınlar için seçilebilecek renklerdendir. Mor farlar ile de gayet çekici görünebilirsiniz. Mor far kullandığınızda dikkat etmeniz gereken; dudaklarınızı olabildiğince sade tutmaktır.

Makyaj modelleri

  •  Gözler ne kadar ön planda ise dudaklar da ön planda olmalıdır. Takdir edersiniz ki siyah saçlı kadınlar için en uygun olan ruj tonu, dut ve kırmızı tonlardır.  Kırmızı tonlar dışında, bordo, fuşya ve koyu pembe ruj renkleri de bu kadınların dudaklarına çok yakışmaktadır.
  •  Tüm kusurları ortadan kaldırmak için son olarak kaşlarınızı da vurgulayabilirsiniz. Kaşlarınız da hafif aralıklar varsa kalem ile doldurarak son dokunuşları da yapmış olursunuz.

Kendini tamamlanmış ve çekici hissetmek isteyen ya da hiçbir beklentisi olmadan sadece makyaj yaptıklarında mutlu hisseden kadınlar bu önerileri uygulayabilir. Az bir makyaj yüzünüzdeki güzelliği ortaya çıkarabilir. Unutmamalısınız ki makyaj yapsanız da yapmasanız da, güzellik göreceli bir kavram olduğu için, asıl önemli olan sizin kendinizi güzel görmenizdir.

Siyah saç için Makyaj Modelleri

syah saç makyaj
Siyah saç için makyaj
Siyah saça uygun makyaj modeli
Renkli göz için makyaj
Siyah saç için makyaj önerisi
Makyaj modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir