Makyaj Teknikleri

Kusursuz Kirpikler İçin Maskara Tüyoları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kirpikler, bakışların etkileyiciliğini en çok arttıran kısımlardan birisi. Durum böyle olunca da göz makyajında maskaranın yeri bir başka oluyor. Birkaç dokunuşla etkileyici bakışlara sahip olabileceğiniz maskara ile kusursuz makyaja da ulaşmak mümkün. Hiç makyaj yapmasanız bile sadece maskara ile harika görünebilirsiniz.

Mükemmel Bir Görünüm İçin Maskara Tüyoları

maskara ipuçları

Peki her kadının istediği kusursuz kirpiklere nasıl ulaşılır? İşte kusursuz kirpikler için maskara tüyoları!

Kirpiklerdeki Topaklanmaya Son!

Maskara kullanmaktan zevk alan ve vazgeçemeyen hemen hemen herkes bu sorunla karşılaşmıştır. Kirpiklerinize uyguladıktan sonra uç kısımlarında oluşan topaklanmalar kötü bir görünüm oluşturur. Bunu engellemek için yapabileceğiniz en iyi şey ise maskara fırçanızı çıkarıp bir peçete üstünde hafifçe gezdirmek. Böylece fazlalığı almış olursunuz ve topaklanma olmaz 🙂

Yoğun Maskara Görünümü

maskara ile dolgun kirpikler

Maskaranın kirpiklerinizde yoğun ve dolgun olmasını istiyorsanız sürme yönteminizi değiştirmeniz yeterli. Yukarı doğru değil de sağa ve sola çapraz hareketlerle uygulayarak maskaranızın daha yoğun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Maskaranın Akmaması İçin

Gün içinde maskaranız göz altlarınızda birikiyor ve kötü bir görünüm oluşturuyorsa bunun da kolay bir çözümü var. Maskaranın akmaması için kirpiklerinize baz görevi görmesi için önce normal maskara daha sonra waterproof yani su geçirmez maskara uygulayın. Böylece kirpikleriniz gün boyu çelik gibi kalsın.

Maskaranızın Yapısını Koruyun

maskara ipuçları

Yeni bir maskara da olsa açıldığı andan itibaren koyulaşmaya başlar. Maskaraların yapısı koyulaştığında ise sürümü zorlaşır ve kirpikte topaklanmalara sebep olur. Bunun önüne geçmek için ılık su ile doldurduğunuz bardağa maskaranızı koyun ve siz makyajınızın diğer kısımlarını tamamlarken içinde bekletin. Isındıktan sonra tam istediğiniz gibi daha akışkan bir hale gelecektir.

Dolgun Kirpikler İçin

dolgun kirpikler

Her kadın dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Ancak bunun için takma kirpik kullanmak bazen yorucu olabiliyor. Bunun yerine birkaç teknik ile dolgun kirpiklere ulaşmak mümkün. Dolgun kirpikler için transparan pudra ya da bebek pudrasını fırça kullanarak kirpiklerinize uygulayın. Biraz bekledikten sonra maskaranızı sürdüğünüzde kirpiklerinizin çok daha dolgun olduğunu fark edeceksiniz.

Maskaranızı Sonuna Kadar Kullanın

Maskaralar bitmek üzereyken artık kirpiklerinizde yeterince iyi durmamaya başlar. Bu şekilde bir sürü maskarayı yarım bırakıyorsanız artık buna son verebilirsiniz. Maskaranızı sonuna kadar kullanmak için lens solüsyonu kullanmanız yeterli. İçerisine birkaç damla damlattığınızda  bir süre daha maskaranızı kullanabiliyor olacaksınız.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir