Makyaj Teknikleri

Nişan Makyajı Nasıl Olmalı? Nişan Makyajı Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Nişan töreni için hazırlanmak adeta bir düğün provası yapmak gibidir. Nişanınız ne kadar kusursuz olursa düğün gününüze de o kadar hazırsınız demektir. Düğüne giden en önemli adım olan nişanda hem çok şık hem de sade görünmelisiniz. Seçeceğiniz elbise, saç modeli ve makyaj birbirini tamamlamalı ve bir gelin adayı olarak zarafet dolu bir görünüme kavuşmalısınız. Bunun için yüz tipinize, ten renginize, göz renginize ve en önemlisi elbisenize uygun bir makyaj tercih etmenizde fayda var.

Nişan Makyajı Modelleri

Eğer bir nişan hazırlığındaysanız çok beğeneceğiniz nişan makyajı modelleri derledik.

koyu dudak makyajı

nişan göz makyajı

nişan makyaj modeli

nişan makyaj modelleri

nişan makyaj

nişan makyajı koyu

nişan makyajı nasıl yapılır

pembe ruj parlak nişan makyajı

sade nişan makyajı

Nişan Makyajı Nasıl Olmalı?

Nişan, düğün kadar olmasa da önemli bir gündür. Bu yüzden nişan töreni için de öncesinde saç ve makyaj provası yapmanızda fayda var. Nişan günü bir sürprizle karşılaşmamak için makyajınıza önceden karar verip prova yapabilirsiniz. Eğer makyajınızı kendiniz yapacaksanız makyajda kullanacağınız ürünlerin daha önceden kullandığınız ürünler olmasına dikkat edin. Kesinlikle yeni aldığınız, daha önce denemediğiniz ürünleri ilk defa nişan gününüzde denemek gibi bir hataya düşmeyin. Kullanılacak ürünlerin cildinizde uyumlu olması güzel bir makyaj için en önemli kısım.

nişan makyajı nasıl olmalı

Doğal, sade ama oldukça şık bir nişan makyajı yaptırmalısınız. Cilt tipiniz yağlı ya da kuruysa buna uygun bir fondöten kullanmalısınız ki parlama ya da kuruluk gibi sorunlarla karşılaşmayın. Ten makyajından önce baz kullanarak nişanınız boyuna makyajınızın sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Göz makyajınızı çok fazla ağır yaptırmamanızda fayda var. Daha çok gölgeli veya buğulu göz makyajları tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızda suya dayanıklı ürünle kullanmanızda fayda var. Nişan boyunca terlemelere karşı makyajınızın dayanıklı olması gerekir.

nişan makyajı

Nişanınızda koyu rujlar kullanmak yerine göz makyajınızı daha ön planda tutmanız çok daha uygun olacaktır. Çünkü göz makyajınızı ne kadar sade tutarsanız tutun koyu renkli rujlar çok fazla makyaj yapılmış hissi uyandırır. Gölgeli far, buğulu göz makyajı, kuyruklu eyeliner veya takma kirpik ile gözlerinizi ön plana çıkaran bir göz makyajı yaptırabilirsiniz. Nude ya da şeftali tonlarında bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilir ve hem şık hem de abartısız bir makyaja ulaşabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir