Makyaj Teknikleri

2017 Kış Makyaj Trendi: Sun Stripping Makyajı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Her sezon farklı makyaj trendleri kendini gösterirken makyaj tutkunlarına da bu değişimlere ayak uydurmak düşüyor. Farklı cilt tiplerinde ya da yüz şekillerinde farklı sonuçlar elde edilen bu makyaj trendleri genel olarak beğeniliyor. Kontürden aydınlatmaya, ombre rujlardan kaş boyama stillerine kadar birçok trend makyaj dünyasında ses getirdi. 2017 kış makyaj stilleri arasında yükselişe geçen bir diğer trend ise sun stripping oldu.

Sun Stripping Makyajı

Peki nedir bu sun stripping makyajı?  Bu makyaj genel olarak güneş yanığı etkisi yaratan bir teknik.

Sun Stripping Makyajı

Yaz tatilinden dönüşte ya da kayak tatili sonrası burun ve yanaklarınızda oluşan hafif kızarıklığın nasıl doğal ve canlı bir görünüm kattığını biliyorsunuzdur. İşte bu görünümü makyaj ile yaratmaya ne dersiniz? Artık bu tatlı ve doğal yanık efekti için tatile gidip dönmeyi beklemenize gerek yok. Bir bronzer yardımıyla kolayca bu etkiyi yaratabilirsiniz. İşte sun stripping uygulaması..

Sun Stripping makyaj

Bu uygulama için ihtiyacınız olan ürün cilt tonunuzla uyumlu bir bronzer. Ancak bu bronzerın mat bitişli olmasına dikkat etmelisiniz. Hem doğal görünüm yaratması için hem de burnunuzun üzerine uygulayacağınız için saten bitişli ya da ışıltılı bir bronzer uygun olmaz. Dilerseniz kahverengi tonlarında dilerseniz de pembe alt tonlu bronzer kullanabilirsiniz. Tatilden yeni dönmüş kızarık görünümü istiyorsanız allık da kullanabilirsiniz

Yanaklarınıza ve burun üstünüze bronzer uygulaması yapmadan önce ten makyajınızı tamamlamış olmanız gerekiyor. Bunun için mümkünse doğal bitişi olan, aşırı kapatıcılığı bulunmayan fondötenleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu makyaj doğal bir etki yaratması için yapılıyor. Porselen bir cilt üzerinde aynı etkiyi yaratmayacaktır. Hafif yapılı fondötenler, renkli nemlendiriciler ya da bb/cc krem de kullanabilirsiniz.

2017 trendi Sun Stripping makyaj trendi

Ten makyajınızı yaptıktan sonra bronzer uygulamasına geçebilirsiniz. Bu tekniğin püf noktası iki yanağınız ve burnunuzun üzerinde düz bir çizgi oluşturmak. Kulak hizasından başlayarak düz bir şekilde burnunuzun üstünden diğer kulak hizanıza bir çizgi halinde bronzer uygulayın. Bunu yaparken kontür fırçası kullanabilirsiniz. Daha sonra görümünü doğallaştırmak için bir allık fırçası yardımıyla bronzeri cildinize yedirin ve dağıtın.

Sun Stripping makyaj yapılışı

Bu farklı bir kontür tekniği olan sun stripping makyajı ile cildinize hem doğal bir parlaklık hem de canlılık katmış olacaksınız. Bronzer uyguladıktan sonra maskara ve toprak-şeftali tonlarında far ile hafif bir göz makyajı ve nude tonlarda ruj kullanmanız da yeterli olacaktır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir